تور ژاپن

تور ژاپن

معرفی ژاپن

سال‌ها پیش از انقلاب صنعتی در ژاپن، جنگجویان این سرزمین ملقب به سامورایی فکر تسخیر جهان را در سر می‌پروراندند. سامورایی‌ها از خانواده‌های اشراف ژاپنی بودند که به استخدام ارتش‌های خصوصی درمی‌آمدند و به اربابان محلی ژاپنی که با نام «دایمیو» شناخته می‌شدند، خدمت می‌کردند. سامورایی‌ها نسبت به دوستان و اربابان خود سوگند وفاداری ادا می‌کردند و تا پای جان از آنها حمایت می‌کردند. در اواسط قرن نوزدهم که مصادف با آغاز عصر جدید در ژاپن و تضعیف جایگاه رسمی سامورایی‌ها بود، وزیر جنگ ژاپن با تصویب قانون خدمت وظیفه عمومی سبب نابودی کامل سامورایی‌ها شد.

امروزه ژاپنی ها بدون جنگ و بدون دخالت سامورایی‌ها تنها با پیشرفت تکنولوژی دنیا را تسخیر کرده‌اند، به‌گونه‌ای که در اغلب دفاتر کار یا منازل برندهای معروف ژاپنی به چشم می خورند.

آشنایی با فرهنگ خاص و پر رمز و راز و متفاوت ژاپن، ملت سختکوش و شهرهای مدرن و مناظر سنتی زیبای ژاپن، تجربه‌ای بی‌نظیر است که هر جهانگردی باید تجربه کند.

ژاپن یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادی جهان به لحاظ پیشرفت چشمگیر تکنولوژی است و سومین اقتصاد بزرگ جهان را از نظر تولید ناخالص داخلی در اختیار دارد.

شهر بزرگ و مدرن توکیو به عنوان پایتخت ژاپن و مرکز کلان‌شهر توکیو با جمعیتی در حدود ۳۵ میلیون نفر، بزرگترین و یکی از گرانترین پایتخت‌های دنیا به شمار می‌رود. همچنین ژاپن با جمعیتی در حدود ۱۲۸ میلیون نفر نیز از کشورهای پر جمعیت جهان است.

وسعت امروزی ژاپن بعد از به باد رفتن متصرفات در حین جنگ جهانی دوم چیزی در حدود ۳۸۷۰۰۰ کیلومتر مربع است.

از آنجایی که ژاپن در شرق آسیا واقع شده و توسط دریای ژاپن از ساحل شرقی قاره آسیا جدا شده است، شرقی ترین کشور جهان به شمار می‌رود، از این رو گفته شده که چینی‌ها برای اولین بار لقب «سرزمین آفتاب تابان» را به ژاپن اتلاق کرده‌اند، چرا که خورشید از سوی ژاپن که در شرق قرار داشت به سرزمین چین طلوع می‌کرد. از گذشته دور ژاپن به نام نیپون یا نیهون به معنای منبع خورشید ملقب است که علت این نامگذاری به خاطر نزدیکی ژاپن به جانب شرقی و جایی است که خورشید در آن طلوع می‌کند.

تماس با ما

سفر به ژاپن

سفر به سرزمین آفتاب تابان، جایی که سنت و قدمتی کهن در کنار اختراعات و فناوری پر سر و صدای امروزی هم‌زیستی مسالمت آمیز دارد، تجربه‌ای بی‌همتا است. در سفر به ژاپن با جاذبه‌های گردشگری بسیاری روبرو خواهید شد به‌گونه‌ای که برای اینکه یک دل سیر در ژاپن بگردید با کمبود زمان مواجه می‌شوید.

اقیانوس آرام در شرق قاره آسیا، ژاپن را که جزیره‌ای بزرگ است در دل خود جای داده و کشور ژاپن کاملا با آب محصور گشته، و از طریق مرز آبی با کشورهای چین، کره جنوبی، کره شمالی و روسیه در همسایگی است.

تور ژاپن

شاید تور ژاپن به عنوان یکی از گران‌قیمت‌ترین تورها محسوب شود و بسیاری از گردشگران را از سفر باز دارد، ولی دیدار از ژاپن تجربه‌ای بی‌مانند است که به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شده است؛ از این رو یک بار سفر به ژاپن را به شما توصیه می‌کنیم.

همچنین سفر به ژاپن اعتبار زیادی به گذرنامه شما می‌بخشد و در دریافت ویزای کشورهای عضو شینگن و کانادا تاثیر بسیار زیادی دارد.

شهر توکیو به عنوان پرجمعیت‌ترین و بزرگترین اقتصاد شهری جهان در شرق جزیره هونشوی ژاپن واقع است و پس از نیویورک و لندن لقب بزرگترین پایتخت صنعتی جهان را یدک می‌کشد. قدم زدن در خیابان‌های پرنشاط توکیو و بازدید از باغ محلی شینجوکوگیوئن را در سفر به ژاپن به شما توصیه می‌کنیم.

در تور ژاپن از شکوفه‌های گیلاس تا بازار ماهی در تسوکیجی و همچنین معابد تا کافه‌های کارائوکه همگی در انتظار گردشگران علاقه‌مند هستند.

هیروشیما در غرب جزیره هونشوی قرار دارد و در کنار ناکازاکی نخستین شهری است که مورد حمله اتمی آمریکا در سال ۱۹۴۵ میلادی قرار گرفت. این شهر از جوان‌ترین شهرهای ژاپن با قدمتی کمتر از ۵۰۰ سال است و به سبب حمله هولناک اتمی بسیاری از جاذبه‌هایش در صلح جلوه می‌یابد، که از این جمله می‌توان به پارک صلح، یادبود صلح، و موزه یادبود صلح اشاره کرد. به علاوه قلعه هیروشیما و باغ گل و گیاه شوکی –ان از مهمترین جاذبه‌های هیروشیما است.

کاماکورا شهری ساحلی در فاصله کمتر از یک ساعتی توکیو است که به خاطر جای داشتن معابد مذهبی زیاد به کیوتوی شرق مشهور است. مجسمه برنزی بودای بزرگ با نام دای بوتسو از شاخص‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر ساحلی محسوب می‌شود که با طول ۱۳ متر و وزن ۹۳ تن یادآور آرمیدابودا است.

کیوتو از بزرگترین شهرهای ژاپن و پایتخت ژاپن در گذشته است که توسط تپه‌های جزیره هونشوی مرکزی احاطه شده و در میان منطقه کوهستانی واقع شده است. کیوتو با داشتن ۳۰ معبد بودایی و ۲۰۰ زیارتگاه شینتو نقش مهمی در فرهنگ مذهبی کشور ژاپن دارد و پایتخت مذهبی این کشور نیز محسوب می‌شود. به‌علاوه این شهر محل اقامت امپراطوری ژاپن بوده و مدت ۱۱۰۰ سال مرکز اصلی فرهنگی ژاپن به حساب می‌آمده است. همچنین کیوتو تنها شهر بزرگ ژاپن است که از ویرانی‌های جنگ جهانی دوم در امان مانده است.

عمارت طلایی معروف به کسین کاکوجی در قرن ۱۴ به عنوان ویلا و استراحتگاه در دوران بازنشستگی یکی از شوگان‌های ژاپن به شمار می‌رفته که در سال ۱۹۵۰ میلادی این معبد به دست راهبی جوان به آتش کشیده شده و این راهب به همراه عمارت طلایی در آتش می‌سوزند، ۵ سال بعد این معبد دوباره بازسازی شده و امروزه یکی از محبوب‌ترین و پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری در ژاپن و شهر کیوتو می باشد. این عمارت طلایی در بین آبهای برکه‌ای جنگلی واقع است و تصویر زیبای عمارت در آب جلوه و زیبایی خاصی برای گردشگران در تور ژاپن پدید می آورد.

اگر به دنبال تفریحات ساحلی برتر و ورزش‌های آبی همچنین صعود به قله ناسوکو هستید، به شهر ایشیگاکی در غرب استان اوکیناوا دردو هزار کیلومتری جنوب توکیو بروید. به علاوه این شهر برای تفریحات شبانه جوی بسیار مناسب دارد و پایگاه بسیار خوبی برای سفر به جزایر اطراف در مجمع‌الجزایر یانیاما است.

کوه فوجی یاما با ظاهری مخروطی شکل نماد ژاپن محسوب می‌شود، این کوه که با بلندای ۳۷۷۶ متر به عنوان بام ژاپن  و بلندترین کوه این کشور به شمار می‌رود، امروزه از آتشفشان‌های خاموش و از کوه‌های مقدس ژاپن است، این کوه در کرانه اقیانوس آرام در جزیره «هونشوی» اصلی‌ترین جزیره ژاپن و هفتمین جزیره بزرگ جهان به مرکزیت شهر توکیو پایتخت ژاپن قرارگرفته و سه شهر گوتنبا در جنوب، فوجی یوشیدا در شمال و فوجی نومیا در جنوب این جزیره را احاطه می‌کند. قله فوجی یاما سالانه توسط ۲۰۰۰۰۰ کوهنورد صعود می‌شود که ۳۰ درصد آنها کوهنوردان خارجی هستند.

در تور ژاپن اگر مایلید تا تبلوری از تکنولوژی و زندگی مدرن را ببینید، بازدید از برج توکیو را به شما پیشنهاد می کنیم در ساخت برج توکیو از برج ایفل فرانسه الهام گرفته شده است. وجود رستوران‌ها و فروشگاه‌های مجلل و شیک در این برج به‌علاوه چشم‌انداز خیره‌کننده شهر توکیو برفراز این برج سبب شده تا گردشگران در تور ژاپن حتما به بازدید برج توکیو بروند. این برج دومین سازه بلندی است که به دست انسان در ژاپن بنا شده و علاوه بر اینکه جاذبه توریستی ژاپن محسوب می شود مورد بهره‌برداری مخابراتی نیز قرار می‌گیرد.

در منطقه چیودای توکیو پایتخت ژاپن کاخ امپراطوری ژاپن ملقب به کوکیو با ظاهری قلعه مانند واقع شده است. امپراطور ژاپن خانه خود را در کاخ سلطنتی ژاپن بنا نهاده است. به علاوه کاخ سلطنتی نمایانگر هنر و تاریخ ژاپن است، این کاخ  جایگزین ویرانه‌های به جا مانده از کاخ قبلی است که در اثر آتش‌سوزی از بین رفته است. در تور ژاپن در این کاخ می‌توانید شاهد ترکیب سنت و مدرنیته باشید.

نام تودای جی در زبان ژاپنی به معنای معبد بزرگ شرقی و به صورت مجتمعی از چندین معبد در شهر نارا در ناحیه کان سای ، همجوار با استان کیوتو است. معبد تودای جی یک شاهکار مهندسی محسوب می‌شود و از جمله میراث یونسکو است، این معبد بزرگترین سازه چوبی در جهان به شمار می‌رود و بزرگترین مجسمه بودای برنزی را در دل خود جای داده است. مدرسه بودایی کیگون در قلب این معبد واقع شده. همچنین این معبد به سبب احاطه شدن با باغ‌های بسیار زیبا و سرسبز بسیار خوش آب‌وهواست. به‌علاوه این باغ‌ها به عنوان پارک حیات وحش مورد استفاده قرار می گیرد و گوزن‌ها در آن آزادانه در حال گردش در محوطه باغ هستند؛ به اعتقاد ژاپنی‌ها گوزن‌ها پیام‌رسانان خدایان شینتو هستند.

ویزای ژاپن یکی از قوی‌ترین و معتبرترین ویزاهای دنیاست، مشاوران تور و ویزا درخصوص بهترین سفر به ژاپن یاری‌رسان شما خواهند بود. 

تماس با ما

 

نظرات
فاطمه سماواتی : مشگلات ویزای شینگن المان برای فرد خانه د ...
1 1
ایا یک بار سفر به کشور ژاپن برای گرفتن ویزای شینگن المان کفایت میکند برای کسی که خانه دار هست و شوهرش بازنشسته میباشد یا اینکه بدون سفر به ژاپن وعدم خروجی خوردن تا بحال پاسپورت هم میشود اقدام کرد وهزینه در صورت موافقت نکردن سفارت بر میگردد یا خیر ؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام و روز بخیر سابقه سفرهای خارجی و خصوصا ژاپن که اعتبار بالائی دارد برای سفارت کانادا، سفارتهای شینگن امتیاز مثبت و خوبی دارد. هزینه واریزی سفارت که در روز مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت پرداخت میکنید قابل بازگشت نیست.
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 34 کاربر