ویزای انگلیس

ویزای انگلیس

به لحاظ موقعیت جغرافیایی در نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی را کشور جزیره مانند انگلستان شامل می شود که از غرب با ولز هم مرز است و مهمترین و عمده ترین جز تشکیل دهنده و در واقع قلب تپنده منطقه بریتانیا می باشد. مرزهای آبی مربوط به این کشور شامل دریای ایرلند در شمال غرب ، دریای سلتی در جنوب غرب و دریای شمال در شرق و کانال مانش در جنوب می باشد ، به گونه ای که کانال مانش جداکننده انگلیس از اروپای قاره ای می باشد و مرز بین انگلیس و فرانسه است .

شهر لندن به عنوان پایتخت انگلستان و پادشاهی متحد بریتانیا محسوب می شود و به علاوه بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر در بریتانیا و بزرگترین ناحیه شهری از نظر مساحت در سرتاسر اروپا می باشد .

شهر لندن در کنار رود " تیمز " واقع شده و قدمتی دوهزار ساله دارد ، امروزه سیتی لندن به عنوان هسته تاریخی لندن شهری درون لندن است و همچنان به عنوان یک میراث تاریخی همچنان پابرجاست .

شهرلندن یکی از قطب های حمل و نقل بین المللی در جهان محسوب می شود و دارای فرودگاهها و بندرگاههای متعدد می باشد .

وجود جاذبه های بی پایان ، کیلومترها نوارساحلی و تاریخ و فرهنگ منحصربفرد انگلیسی ها سبب شده تا گردشگران بسیار علاقمند جذب سفر به کشور انگلستان شوند ، در این راستا گردشگران برای ورود به انگلیس نیازمند اخذ ویزای انگلیس هستند ، با توجه به شرایط موجود که ارائه خدمات ویزا و کنسولی در تهران همچنان برای عموم تعطیل است ، مراحل فنی صدور ویزای انگلیس از طریق کارگزار سفارت انگلیس  در تهران انجام می پذیرد و آنچه مسلم است تصمیم گیری نهایی درباره نتیجه درخواست متقاضیان ویزای انگلیس است که به عهده سفارت انگلیس می باشد ، البته در سالهای اخیر بسیاری از ایرانیان برای نتیجه گیری بهتر در خصوص دریافت ویزای انگلیس به شهر استانبول در ترکیه به محل کنسولگری انگلیس سفر می کنند .  قیمت ویزای انگلیس با توجه به نوسان بازار ارز متفاوت است در این خصوص و همچنین برای گرفتن وقت سفارت چه در تهران و چه در استانبول برای  مصاحبه و انگشت نگاری با کارشناسان ما به صورت حضوری یا تلفنی مراجعه فرمایید .

با اخذ ویزای انگلیس اجازه ورود به انگلستان ، اسکاتلند ، ولز و ایرلندشمالی بلامانع است .

ویزای انگلیس در بین ویزاها بسیارقدرتمند است و براساس هدف از سفر به چند نوع متفاوت تقسیم بندی می شود ، به علاوه ویزای انگلیس به گذرنامه دارنده این ویزا اعتبار خاصی میدهد به گونه ای که در گرفتن ویزاهای شینگن یا کانادا می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد .

امروزه طی تحقیقات به عمل آمده در سرتاسر جهان از هر ۶ نفر یک نفر متقاضی سفر به انگیس می باشد که این آمار با زمینه های گردشگری و شغلی و تحصیلی انگلیس مطابقت دارد ، چرا که انگلستان کشوری است  با خلاقیت های بی پایان قادر است دورنمایی بسیارجذاب برای کار ، تحصیل و زندگی در اختیار هرسلیقه ای قرار دهد .

متناسب با اهداف سفر شما اخذ ویزا متفاوت است به گونه ای که ویزاهای قابل صدور از طرف انگلیس شامل ویزای کار ، ویزای تجاری ، ویزای تحصیلی ، ویزای دیدار اقوام ، ویزای پزشکی ، ویزای ازدواج ، ویزای توریستی انگلیس می باشند که دارای انواع مختلف است .

ویزای انگلیس

انواع ویزای توریستی انگلیس :

از محبوب ترین انواع ویزاها ، ویزای توریستی انگلیس است که اساسا برای گشت و گذار و دیدار از اقوام و دوستان و به طور کلی برای سفر کوتاه مدت به بریتانیا کاربرد دارد .

نکته بسیارمهم در اخذ ویزای توریستی انگلیس این است که متقاضی ویزا در روز مصاحبه در محل سفارت هدف و برنامه سفر خود را به طور شفاف با ارائه مدارک لازم برای افسر مهاجرت شرح دهد .

ویزای توریستی انگلیس به دو دسته تقسیم می شود :

۱)  ویزای سینگل ( یک بارورود ) : این نوع ویزا معمولا برای افرادی قابل صدور است که قصد سفر مکرر به انگلیس را نداشته باشد و تنها با یکبار ورود می توانند به اهداف سفر خود دست پیدا کنند .

نکته قابل توجه این که بسته به هدف سفر و برنامه های متقاضیان اعتبار ویزای سینگل انگلیس می تواند کمتر از ۶ ماه باشد .

۲)  ویزای مولتی ( چندبارورود ) : این نوع ویزای انگلیس مخصوص افرادی است که به دلایل مشخص نیاز دارند به دفعات وارد بریتانیا شده و دوباره از این خاک خارج شوند . این ویزا عموما برای تجار و صاحبان بیزنس صادر می گردد و به دارنده ویزا این اجازه را می دهد تا زمان اعتبار ویزای خود به دفعات به بریتانیا سفر کنند.

شایان ذکر است که تقریبا برای تمامی پرونده های درخواست ویزای توریستی انگلیس ، نوع مولتیپل متداول بوده و اکثرا این نوع ویزا برای متقاضیان صادر می شود که همانطور که اشاره کردیم این ویزا به دلیل نداشتن محدودیت در تعداد ورود و خروج به خاک انگلیس مزیتی بزرگ نسبت به ویزای سینگل این کشور است .

مراحل درخواست ویزای انگلیس

نخستین گام برای اقدام جهت ویزای انگلیس تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس است .

متقاضیان ویزای انگلیس می بایستی با ورود به وب سایت رسمی انگلیس نسبت به ایجاد یک حساب کاربری اختصاصی اقدام نموده و پس از آن اقدام به تکمیل فرم درخواست ویزا کنید ، این مراحل به شرح زیر است :

۱)  ورود به سامانه دریافت ویزای انگلیس و ایجاد حساب کاربری

۲)  انتخاب نمودن نوع ویزای انگلیس

۳)  تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس

۴)  گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران ، دبی و استانبول

۵)  پرداخت آنلاین کلیه هزینه های مربوط به درخواست آنلاین ویزای سفارت انگلیس

۶)  حضور در سفارت در روز تعیین شده ، ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری

نکته قابل ملاحظه این که در حال حاضر انگشت نگاری ویزای انگلیس در دو کشور امارات و ترکیه در شهرهای دبی ، ابوظبی ، آنکارا و استانبول انجام می پذیرد .

متقاضیان عزیز باید توجه داشته باشند  که تمامی مراحل تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس به زبان انگلیسی بوده و همانطور که اشاره شد باید با دقت و وسواس فراوان این عمل انجام شود .

ارائه مشاوره و خدمات اخذ ویزای انگلیس توسط کارشناسان با تجربه و متخصص اخذ ویزای انگلیس برای شما عزیزان انجام می پذیرد . بررسی شرایط و مدارک متقاضی اخذ ویزای انگلستان ، تکمیل فرم ویزای انگلیس ، پرداخت هزینه های سفارت ، تعیین وقت مصاحبه ، چک لیست مدارک و راهنمای اخذ ویزای انگلیس به صورت توریستی تخصص ماست با ما همراه شوید .

نکته قابل توجه اینکه بعد از ثبت  درخواست ویزای انگلیس امکان ارسال اسناد یا اطلاعات دیگری را نخواهید داشت و تنها اسنادی که در هنگام ثبت نام وارد نموده اید ، مورد بررسی قرار می گیرد ، به علاوه باید حتی الامکان ویزای خود را سه ماه قبل از زمان مورد نظر برای رفتن به انگلیس درخواست نمایید و چون ممکن است ویزا با کمی تاخیر صادر شود ، ملزومات سفر خود را بعد از دریافت ویزای انگلیس تائید کنید .

مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلیس :

۱)  دوقطعه عکس تمام رخ ، زمینه سفید جدید در ابعاد ۳/۵ * ۴/۵ 

۲)  اصل شناسنامه و کارت ملی

۳)  اصل گذرنامه با اعتبار بیش از شش ماه

۴)  پرینت سه ماهه آخر از گردش حساب

۵)  سوابق شغلی شامل فیش حقوقی ، پرینت حساب بانکی ، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار

۶)  اصل یا کپی دعوتنامه از بستگان درجه اول شما

۷)  سند یا اجاره نامه املاک میزبان در انگلستان

۸)  واچر هتل برای افرادی که بدون دعوتنامه به انگلیس سفر می کنند .

۹)  درصورت تاهل نیازمند ترجمه سند ازدواج هستید .

۱۰) مدارک مبتنی بر برگ مالیاتی پرداخت شده و قبوض پرداختی شامل آب ، برق ، گاز از میزبان مورد نظر

۱۱) پرینت برگه فرم درخواست و همچنین تاییدیه آن که توسط سفارت انگلیس قبل از مصاحبه ارائه شده است .

نکته قابل ملاحظه در خصوص کلیه مدارک این است که باید همراه با ترجمه رسمی باشند .

۱۲) ارائه تاریخچه سفر و همچنین ویزاهای معتبر از جمله ویزای ژاپن ،ویزای کانادا ،ویزای شینگن در سه تا پنج سال اخیر .

 

تماس با ما

8 / 10
از 781 کاربر
نظرات
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :