ویزای انگلیس

بیگ بن و ویزای انگلستان

معرفی انگلیس

انگلیس یا انگلستان، به لحاظ موقعیت جغرافیایی در نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر قرار گرفته و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است که از غرب با ولز هم مرز است و مهمترین بخش و در واقع قلب تپنده منطقه بریتانیا است.

مرزهای آبی مربوط به این کشور شامل دریای ایرلند در شمال غرب، دریای سلتی در جنوب غرب و دریای شمال در شرق و کانال مانش در جنوب می‌شود. کانال مانش دریای جداکننده انگلیس از قاره اروپای است و مرز بین انگلیس و فرانسه محسوب می‌شود.

شهر لندن به عنوان پایتخت انگلستان و پادشاهی متحد بریتانیا محسوب می‌شود و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر در بریتانیا و بزرگترین ناحیه شهری از نظر مساحت در سرتاسر اروپا است.

شهر لندن در کنار رود تِیمز یا Thames واقع شده و قدمتی دو هزار ساله دارد. امروزه سیتیِ لندن (City of London) به عنوان مرکز شهر تجاری و هسته تاریخی لندن، شهری درون لندن است و همچنان به عنوان یک میراث تاریخی همچنان پابرجاست.

شهر لندن یکی از قطب‌های حمل‌ونقل بین‌المللی در جهان محسوب می شود و دارای فرودگاه‌ها و بندرگاه‌های متعدد است.

وجود جاذبه‌های بی‌پایان، کیلومترها نوارساحلی و تاریخ و فرهنگ پرسابقهٔ انگلیسی‌ها سبب شده تا گردشگران بسیاری جذب سفر به کشور انگلستان شوند. در اینجا چند نکته برای گردشگران ایرانی اهمیت دارد:

 1. گردشگران ایرانی برای ورود به انگلیس نیازمند اخذ ویزای انگلیس هستند.
 2. ویزای انگلستان با ویزای شینگن تفاوت دارد و با ویزای انگلستان نمی‌تواند به حوزه شینگن بروید (یا برعکس.)
 3. با توجه به شرایط موجود که ارائه خدمات ویزا و کنسولی در تهران همچنان برای عموم تعطیل است، مراحل فنی صدور ویزای انگلیس از طریق کارگزار سفارت انگلیس در تهران انجام می پذیرد.
 4. مسلم است تصمیم‌گیری نهایی درباره نتیجه درخواست متقاضیان ویزای انگلیس به عهده خود سفارت انگلیس است.
 5. در سال‌های اخیر بسیاری از ایرانیان برای نتیجه‌گیری بهتر در خصوص دریافت ویزای انگلیس به شهر استانبول در ترکیه به محل کنسولگری انگلیس سفر می‌کنند.
 6. قیمت ویزای انگلیس با توجه به نوسان بازار ارز متفاوت است.

در خصوص گرفتن ویزای انگلیس و همچنین برای گرفتن وقت سفارت چه در تهران و چه در استانبول برای  مصاحبه و انگشت‌نگاری، با کارشناسان ما به صورت حضوری یا تلفنی صحبت کنید.

تماس با ما

با اخذ ویزای انگلیس اجازه ورود به انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی را خواهید داشت.

ویزای انگلیس ویزای بسیار معتبری است و بر اساس هدف از سفر به چند نوع متفاوت تقسیم‌بندی می‌شود، به علاوه ویزای انگلیس به گذرنامه دارنده این ویزا اعتبار خاصی می‌دهد به گونه ای که در گرفتن ویزای شینگن یا ویزای کانادا هم می‌تواند بسیار موثر باشد.

امروزه در سرتاسر جهان از هر ۶ نفر یک نفر متقاضی سفر به انگیس است، چرا که انگلستان کشوری است  با خلاقیت بی پایان قادر است و بسیار مهاجرپذیر، با دورنمایی بسیارجذاب برای کار، تحصیل و زندگی.

متناسب با اهداف سفر شما اخذ ویزا متفاوت است، به گونه ای که ویزاهای قابل صدور از طرف انگلیس شامل ویزای کار، ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای دیدار اقوام، ویزای پزشکی، ویزای ازدواج، ویزای توریستی انگلیس می‌شود که دارای انواع مختلف است.

ویزای انگلیس

انواع ویزای توریستی انگلیس:

از محبوب‌ترین انواع ویزاها، ویزای توریستی انگلیس است که اساسا برای گشت‌وگذار و دیدار از اقوام و دوستان و به طور کلی برای سفر کوتاه مدت به بریتانیا کاربرد دارد.

نکته بسیارمهم در اخذ ویزای توریستی انگلیس این است که متقاضی ویزا در روز مصاحبه در محل سفارت هدف و برنامه سفر خود را به طور شفاف با ارائه مدارک لازم برای افسر مهاجرت شرح دهد.

ویزای توریستی انگلیس به دو دسته تقسیم می شود:

 1. ویزای سینگل (یک بار ورود): این نوع ویزا معمولا برای افرادی قابل صدور است که قصد سفر مکرر به انگلیس را نداشته باشد و تنها با یکبار ورود می‌توانند به اهداف سفر خود دست پیدا کنند.
  نکته قابل توجه این که بسته به هدف سفر و برنامه‌های متقاضیان، اعتبار ویزای سینگل انگلیس می‌تواند کمتر از ۶ ماه باشد.
 2. ویزای مولتی  (چند بار ورود): این نوع ویزای انگلیس مخصوص افرادی است که به دلایل مشخص نیاز دارند به دفعات وارد بریتانیا شده و دوباره از این خاک خارج شوند. این ویزا عموما برای تجار و صاحبان بیزنس صادر می‌گردد و به دارنده ویزا این اجازه را می‌دهد تا در زمان اعتبار ویزای خود به دفعات به بریتانیا سفر کند.

شایان ذکر است که تقریبا برای تمامی پرونده‌های درخواست ویزای توریستی انگلیس، نوع مولتیپل متداول بوده و اکثرا این نوع ویزا برای متقاضیان صادر می‌شود که همانطور که اشاره کردیم این ویزا به دلیل نداشتن محدودیت در تعداد ورود و خروج به خاک انگلیس مزیتی بزرگ نسبت به ویزای سینگل این کشور دارد.

مراحل درخواست ویزای انگلیس

نخستین گام برای اقدام جهت ویزای انگلیس تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس است .

متقاضیان ویزای انگلیس بایستی با ورود به وب سایت رسمی سفارت انگلیس نسبت به ایجاد یک حساب کاربری اختصاصی اقدام نموده و پس از آن اقدام به تکمیل فرم درخواست ویزا کنند؛ این مراحل به شرح زیر است:

 1. ورود به سامانه دریافت ویزای انگلیس و ایجاد حساب کاربری
 2. انتخاب نمودن نوع ویزای انگلیس
 3. تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس
 4. گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران ، دبی و استانبول
 5. پرداخت آنلاین کلیه هزینه‌های مربوط به درخواست آنلاین ویزای سفارت انگلیس
 6. حضور در سفارت در روز تعیین‌شده، ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری

نکته قابل ملاحظه این که در حال حاضر انگشت‌نگاری ویزای انگلیس در دو کشور امارات و ترکیه در شهرهای دبی، ابوظبی، آنکارا و استانبول انجام می‌پذیرد.

متقاضیان عزیز باید توجه داشته باشند  که تمامی مراحل تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس به زبان انگلیسی بوده و همانطور که اشاره شد باید با دقت و وسواس فراوان این کار انجام شود.

ارائه مشاوره و خدمات اخذ ویزای انگلیس توسط کارشناسان با تجربه و متخصص اخذ ویزای انگلیس در مجموعه تور و ویزا برای شما انجام می‌پذیرد. بررسی شرایط و مدارک متقاضی اخذ ویزای انگلستان، تکمیل فرم ویزای انگلیس، پرداخت هزینه‌های سفارت، تعیین وقت مصاحبه، چک لیست مدارک و راهنمای اخذ ویزای انگلیس به صورت توریستی تخصص ماست.

نکته قابل توجه اینکه بعد از ثبت  درخواست ویزای انگلیس امکان ارسال اسناد یا اطلاعات دیگری را نخواهید داشت و تنها اسنادی که در هنگام ثبت‌نام وارد نموده‌اید، مورد بررسی قرار می‌گیرد. به علاوه باید حتی‌الامکان ویزای خود را سه ماه قبل از زمان موردنظر برای رفتن به انگلیس درخواست نمایید و چون ممکن است ویزا با کمی تاخیر صادر شود، ملزومات سفر خود را بعد از دریافت ویزای انگلیس فراهم کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلیس:

 1. دوقطعه عکس تمام‌رخ، زمینه سفید جدید در ابعاد ۳٫۵ × ۴٫۵ 
 2. اصل شناسنامه و کارت ملی
 3. اصل گذرنامه با اعتبار بیش از شش ماه
 4. پرینت سه ماهه آخر از گردش حساب
 5. سوابق شغلی شامل فیش حقوقی، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار
 6. اصل یا کپی دعوتنامه از بستگان درجه اول شما
 7. سند یا اجاره نامه املاک میزبان در انگلستان
 8. واچر هتل برای افرادی که بدون دعوتنامه به انگلیس سفر می کنند.
 9. درصورت تاهل نیازمند ترجمه سند ازدواج هستید.
 10. مدارک مبتنی بر برگ مالیاتی پرداخت شده و قبوض پرداختی شامل آب، برق، گاز از میزبان مورد نظر
 11. پرینت برگه فرم درخواست و همچنین تاییدیه آن که توسط سفارت انگلیس قبل از مصاحبه ارائه شده است.
 12. نکته قابل ملاحظه در خصوص کلیه مدارک این است که باید همراه با ترجمه رسمی باشد.
 13. ارائه تاریخچه سفر و همچنین ویزاهای معتبر از جمله ویزای ژاپن، ویزای کانادا، ویزای شینگن در سه تا پنج سال اخیر.

 اخذ ویزای انگلیس

تماس با ما

8 / 10
از 782 کاربر
نظرات
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :