تور عمان

تور عمان

تا چند دهه گذشته گردشگران عمان را به عنوان مقصد گردشگری نمی‌شناختند و همواره در افکار عمومی عمان یکی از کشورهای عربی نه چندان مطرح حوزه خلیج فارس به حساب می‌آمد، اما امروزه عمان با ایجاد زیرساخت‌های مطمئن و برنامه‌ریزی بلند مدت در زمینه‌های متعدد به خصوص توسعه صنعت گردشگری، توانسته خود را به عنوان یک مقصد گردشگری در کنار دیگرکشورهای عربی حوزه خلیج فارس مطرح نماید.

البته پیشرفت‌های عمان فاصله بسیار زیادی با توسعه یافتگی امارات و قطر دارد ولی عمانی ها به نوبه خود توانسته‌اند چهره این سرزمین را تا حد بسیار زیادی به سمت رشد و پیشرفت تغییر دهند.

با این تفاسیر تور عمان به عنوان توری جدید و مقصدی متفاوت با جاذبه‌های خاص می‌تواند یکی از جذاب‌ترین سفرها به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس قلمداد شود، از این رو به شما توصیه می کنیم تجربه سفر به عمان را به تجارب سفر خود بیافزایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تور عمان با کارشناسان تور و ویزا تماس بگیرید.

تماس با ما

معرفی عمان

سرزمین عمان در گذشته دور با نام «مجان» شناخته می‌شد، در واقع نام مجان به حضور سومریان در این ناحیه گره خورده چرا که سومریان مس حاصل از استخراج معادن عمان را به عنوان یک کالای تجاری با کشتی‌های باربری موسوم به «مجان» حمل می‌نمودند.

قنات های به جا مانده و بازسازی شده امروز عمان یکی از نشانه‌های حضور ایرانیان در زمان امپراطوری ساسانی و قبل از آن است. بعد از ساسانیان، حاکمیت بنی ازد ارتش ایران را وادار به خروج از عمان نمود و بعد از آن عمان در دوران مختلف تحت تسلط قدرت‌های متعدد همچون پرتغالی‌ها، بریتانیایی‌ها و آمریکایی‌ها قرار گرفت.

عمان امروزی کشوری پادشاهی است که با عنوان سلطان‌نشین از آن یاد می‌کنند. عمان با ایران فقط دارای مرز دریایی است و بخش ناچیزی از سرزمین عمان واقع در جنوب تنگه هرمز موسوم به «منسدم» نزدیکترین پهنه خشکی این سرزمین با سرزمین ما است. از طرفی کشورهای امارات و عربستان به عنوان همسایگان باختری عمان محسوب می‌شوند و کشور یمن در جنوب عمان قرار دارد.

عمان هم به‌سان دیگر کشورهای عربی خلیج فارس اقتصادی برپایه نفت و فراورده‌های نفتی دارد. به علاوه کشاورزی و ماهیگیری از دیرباز به عنوان منبع درآمد عمان تا به امروز پابرجاست، اما صنعت گردشگری هم با توجه به توسعه یافتن عمان به عنوان منبع درآمدی تازه به دیگر منابع درآمد این سرزمین افزوده است.

سفر به عمان و ویزای عمان

سفر به عمان در واقع سفر به سرزمینی است که با مردم مسلمان، عرب زبان و خونگرم و مهمان نواز که اکثرا بومیان عمانی هستند ولی مهاجران جمعیتی نزدیک به ۴۰ درصد از این کشور را تشکیل می‌دهند.

شهر مسقط به عنوان پایتخت این کشور یک شهر بسیار امن و تمیز است به گونه ای که شرایط وخیم خاورمیانه و نزاع‌های منطقه ای تاثیر بر امنیت کشور عمان نداشته و این کشور همه ساله با فضایی آرام و بی التهاب پذیرای گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیاست.

با اینکه عمانی‌ها در حال حاضر با روند قابل ملاحظه‌ای وارد مسیر رشد و پیشرفت شده‌اند، اما احداث سازه‌های مدرن منجر به ناپدید شدن چشم‌اندازهای طبیعی و آثار تاریخی و سنت و آداب و رسوم اصیل عمان نشده است. عمانی‌ها در عین مدرن شدن همچنان به آداب و سنن سرزمین خود پایبندند.

وقتی در شهر مسقط قدم می‌زنید، علاوه بر مراکز خرید و ساخت‌وسازهای مدرن شهری آنچه بیش از همه توجه شما را می‌تواند جلب کند سواحل چشم‌نواز این شهر و مساجد متعدد با معماری خاص اسلامی است. در میان مساجد عمان، مسجد بزرگ سلطان قابوس با معماری خاص و تزئینات بسیار زیبای داخلی و خارجی در بنای خود در بازار بزرگ مسقط واقع شده است. این مسجد پیشکشی است که سلطان قابوس به مناسبت سومین دهه استقرار حکومت خود به ملت عمان هدیه کرده است.

کاخ العالم، خانه اپرای سلطنتی و کاخ هتل البوستان از جاذبه های مدرن در گردشگری عمان هستند که در سفر به عمان بازدید از آنها خالی از لطف نیست. همچنین در تور خلیج عمان به عنوان توری جذاب در دل تور عمان می‌توانید با کشتی تفریحی به میانه آب‌های دریای عمان رفته و علاوه بر دیدن دریای نیلگون عمان، شاهد بازیگوشی دلفین‌هایی باشید که در این آب‌ها زندگی می‌کنند.

اما علاوه بر مسقط شهرستان صلاله مرکز استان ظفار به علت تنوع جالب اقلیمی و آب‌وهوای متنوع خود، گردشگران بسیاری را کنجکاو به بازدید از این شهر می‌کند. به علاوه این شهر بندری به عنوان دومین شهر بزرگ عمان دارای دو منطقه خشک کوهستانی در شمال و در جنوب پوشیده از جنگل و سواحل زیباست. شهر صلاله زادگاه سلطان قابوس است و وی بیشتر اوقات خود را در این شهر می‌گذراند. مقبره عمران نبی، پدر مریم مقدس، جشنواره پاییزی صلاله و طبیعت زیبای ساحلی شهر صلاله از دیگر مواردی است که گردشگران را راهی سفر عمان می‌کند.

برای دریافت ویزای عمان، تورعمان، رزرو پرواز، رزرو هتل و خدمات دیگر سفر به عمان با کارشناسان تور و ویزا تماس بگیرید.

تماس با ما

1مجموع 1 محصول
تور عمان

تور عمان

خدمات تور: 3شب و 4 روز اقامت، بلیط رفت و برگشت سلام ایر، بیمه مسافرتی و ویزا
1مجموع 1 محصول
نظرات
شقایق : تور عمان
0 0
میتوان تور عمان را با پروازی به غیر از عمان ایر گرفت؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام تور عمان با پرواز سلام ایر نیز قابل اجراست.
علی : تور عمان
0 0
برای عمان پرواز چارتری وجود دارد؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام در حال حاضر برای عمان سه پرواز چارتری در هفته موجود میباشد.
شقایق : تور عمان
1 0
این قیمت هایی که روی پکیج هست برای چه تاریخی هست؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام تورها با پرواز سلام ایر به عمان بسته شده و روزهای یکشنبه و سه شنبه و پنجشنبه انجام میشود .
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 27 کاربر