تور ارمنستان

تور ارمنستان

تورارمنستان از تورهای محبوب و جذاب میان ایرانیان است چون علاوه بر طبیعت زیبا و معاشرت با مردم خونگرم ارمنستان، گردشگران ایرانی با هزینه‌ای بسیار کمترنسبت به تورهای خارجی دیگر می‌توانند به ارمنستان سفر کنند. تورهوایی ارمنستان و همچنین تورزمینی ارمنستان ازمجموعه تورهای رایج دربین ایرانیان است و بسیاری از مسافران ایرانی بارها به کشور ارمستان سفر کرده‌اند.

تور و ویزا به عنوان مجری مستقیم تورارمنستان بهترین خدمات سفر به ارمنستان ازجمله بلیط پرواز، رزروهتل، بیمه مسافرتی و خدمات دیگر را دراختیار شما قرار می‌دهد.

تماس با ما

معرفی ارمنستان

فلات ارمنستان در گذشته محل سکونت اقوام مهاجر هند و اروپایی بود که رفته‌رفته با نام قوم آرمن به ساکنان دائمی این سرزمین تبدیل شدند. ارمنستان به پایتختی ایروان در منطقه قفقاز جنوبی قرار دارد.

ارمنستان از کشورهایی است که از هر طرف با خشکی احاطه شده و دارای مرز دریایی با کشوری نیست. ارمنستان از شرق با جمهوری آذربایجان، از شمال با گرجستان، از جنوب وغرب به ترتیب با ایران و ترکیه همسایه است.

دوربودن ارمنستان از دریا و اقیانوس سبب شده تا درارمنستان همواره با زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌های بسیار گرم مواجه باشیم. چهره طبیعی ارمنستان عمدتا کوهستانی است و دشت‌های وسیع و رودهای پرآبی نیز در خود جای داده است.

بلندترین نقطه ارمنستان، قله اراگاتس با بلندای ۴۱۰۰ متر در شمال این کشور است. آب و هوای ارمنستان به شدت به ارتفاعات این سرزمین گره خورده چرا که موقعیت استقرار کوه‌ها به گونه‌ای است که ازورود هوای مطبوع و معتدل دریای سیاه و دریای مدیترانه جلوگیری می‌کند و سبب ناپایداری و نوسانات جوی در این کشور می‌شود.

پیوند ایرانی‌ها و ارامنه

ایروان به عنوان بزرگترین وپرجمعیت ترین شهر ارمنستان در حد فاصل دامنه‌های شرقی کوه آرارات و رانه‌های رود هرازدان قرارگرفته است. این شهر درگذشته جزیی از خاک ایران محسوب می‌شد و در جریان جنگ ایران و روس طی معاهده ترکمانچای به تصرف روسیه درآمد.

پیوندهای تاریخی ایرانیان و ارامنه به ادوار امپراطوری هخامنشیان و زمانی که ارمنستان جزیی از ایران محسوب می‌شد باز می‌گردد که شاید یکی از دلایل تعامل صمیمانه ایرانی‌ها و ارمنی‌ها باشد. ازجمله مهمترین کلیساهای ارمنی، کلیسای سن استاپانوس مقدس در مرز جلفا در کناره رود ارس، کلیسای سرکیس مقدس در خیابان کریم خان تهران و کلیسای جامع وانک که ازمعروف‌ترین عبادت‌گاههای ارامنه به شمار می‌رود در خیابان جلفای اصفهان می‌توان نام برد. کوچ ارامنه به ایران مربوط به دوران شاه عباس صفوی است که در آن زمان این قوم در سرتاسر ایران به ویژه در شهرهای اصفهان، تهران و همدان پراکنده شدند. امروزه ارامنه در بین اقلیت‌های مذهبی ایران دارای احترام خاصی و از ایران به عنوان وطن دوم خود یاد می‌کنند.

سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان برای ایرانیان بدون ویزا انجام می‌شود. تورهوایی ارمنستان از ایران عموما با پروازهای ماهان ایر، هواپیمایی آسمان، و فلای دبی انجام می‌پذیرد. معمولی‌ترین تورهای هوایی ارمنستان شامل بلیط رفت و برگشت، هتل با صبحانه، ترانسفرفرودگاهی، بیمه مسافرتی، لیدرفارسی‌زبان وسیم کارت می‌شود. اما درصورت تمایل شما امکان ارایه تور لاکچری‌تربا هتل‌های با کیفیت‌تر و خدمات بیشتر نیز وجود دارد.

تورارمنستان در تمامی فصول جذابیت دارد، ارمنستان در درتعطیلات خاص میزبان گردشگران فراوانی است ولی تورارمنستان ویژه شب ژانویه دربین تورهای مخصوص کریسمس بسیار پرطرفداراست چرا که ارامنه به برپایی جشن شب سال نو علاقه خاص دارند و با جنب‌وجوشی که ازخود نشان می‌دهند سرمای شب عید را به گرمایی مثال‌زدنی تبدیل می‌کنند.

تور زمینی ارمنستان نیز توری شگفت‌انگیز و پرهیجان است؛ عبور از مرز نوردوز و گذر از رود ارس ما را در مسیری کوهستانی، پرپیچ و خم و در عین حال چشم‌نواز تا شهر ایروان پایتخت زیبا و پرشکوه ارمنستان می‌برد.

در مسیر تور زمینی ارمنستان پس از گذر از جاده‌های پرپیچ‌وخم به دشت آرارات می‌رسید و قلل آرارات بزرگ و کوچک منظره‌ای چشم نواز را به خصوص هنگام غروب خورشید پیش چشم می‌آورد. از طرف دیگر می‌توانید از کلیسای «خورویراب» در دشت آرارات نیز دیدن کنید.

در تور زمینی ارمنستان در طول مسیر مرز نوردوز تا شهر ایروان می‌توانید از چشمه‌های آب‌گرم جرموک، روستای آرنا و درختان تاک و فراورده‌های آن، دشت آرارات، کلیسای گارنی و طبیعت زیبای ارمنستان لذت ببرید.

اما در شهر ایروان صد پله‌ها، سالن اپرا، میدان جمهوری، موزه تاریخی ارمنستان، مجسمه مادر و دیگر جاذبه‌های ایروان را فراموش نکنید. بهترین نوشیدنی ها و انواع غذاها و فرآورده‌های گوشتی بخش جدانشدنی تور ارمنستان است.

برای دریافت بهترین تور زمینی ارمنستان و رزرو پرواز و هتل با کارشناسان تور و ویزا تماس بگیرید و بهترین خدمات سفر ارمنستان را از ما بخواهید.
تماس با ما

 

1مجموع 1 محصول
تور ارمنستان هوایی

تور ارمنستان هوایی

خدمات تور: 3 شب و 4 روز اقامت هتل/ بلیت رفت و برگشت :آرمنیا ایر/ ترانسفر فرودگاهی/ بیمه مسافرتی/ سیم کارت
1مجموع 1 محصول
نظرات
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 6 کاربر