ویزای روسیه

ویزای چین

ویزای روسیه

کشور روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان با مرکزیت شهر مسکو از مطرح‌ترین مقصدهای گردشگری و توریستی جهان است. در سال‌های اخیر روسیه سعی داشته تا با آسان نمودن مراحل اخذ ویزای توریستی، گردشگران فراوانی را به سمت خود جذب کند.

شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری روسیه به شمار می‌روند که سالانه گردشگران بسیاری را جلب می‌کنند.

روسیه در شمال منطقه اوراسیا واقع شده است. کشور روسیه در آسیای شمالی و اروپای خاوری قرار گرفته و با اقیانوس‌های آرام شمالی و منجمد شمالی، همچنین دریاهای خزر، سیاه و بالتیک دارای مرز آبی است؛ به علاوه روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی دارای مرز زمینی مشترک است و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای کاسپین، دریای سیاه و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد.

مسکو

مسکو پایتخت و پرجمعیت ترین شهرروسیه با جمعیتی بیش از ۱۳ میلیون نفر به عنوان بزرگترین شهر در قاره اروپا شناخته می‌شود. رودخانه مسکو از کنار این شهر جاری است و جلوه‌ای خاص به آن می‌دهد. از طرفی کاخ کرملین و میدان سرخ از جذاب‌ترین مکان‌های مورد نظر گرشگران است، کاخ کرملین و کلیسای جامع سنت باسیل در میدان سرخ واقع شده و بسیاری از خیابان‌های اصلی مسکو به این میدان منتهی می‌شود.

سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ دومین شهر روسیه پس از مسکو است که در منتهی الیه شمال غرب این کشور در کنار رود نوا در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته است. این شهر تاریخی در سال ۱۷۰۳ میلادی به دستور پتر کبیر ساخته شد و از آن زمان تا ۱۹۱۸ میلادی پایتخت روسیه بود. این شهر مدت ها با نام پتروگراد شناخته می‌شد و پس از سرنگون شدن فرمانروایی تزارها با نام لنینگراد شناخته می‌شد که باز هم پس از فروپاشی شوروی به نام قبلی خود بازگشت. به علاوه این شهر به عنوان صحنه وقوع انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و پایگاه دفاع سرسختانه در برابر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم از جایگاهی مهم و نقشی حیاتی در تاریخ روس‌ها برخوردار است و به مرکز فرهنگی روسیه نیز شهرت دارد.

ویزای روسیه

برای سفر به روسیه نیازمند اخذ ویزای روسیه هستید. نکته قابل توجه این که برای دریافت ویزای روسیه نیازی به وقت مصاحبه  نخواهید داشت و از آنجا که حضور متقاضی در سفارت روسیه الزامی نیست، می‌توانید تمام مراحل گرفتن ویزای خود را به ما بسپارید.

در مورد قیمت ویزای روسیه، مراحل دریافت ویزای روسیه و کلیه مسائل مربوطه با کارشناسان مجرب تور و ویزا تماس بگیرید تا بتوانید مراحل دریافت ویزای روسیه را راحت و سریع طی کنید.

قبل از سفر به روسیه باید بدانید که چه ویزایی مناسب سفر شما است. غالبا سفارت روسیه برای مسافران ایرانی ویزای توریستی ۱۴ روزه روسیه مطابق با رزرو هتل و پرواز مسافر صادر می‌کند؛ بدین معنا که برای گرفتن ویزای چهارده روزه باید رزرو قطعی هتل برای کل مدت سفر و بلیط رفت و برگشت ارائه نمایید. در ضمن اگر مدت اقامت شما در روسیه کمتر از چهارده روز باشد، ویزای شما برای همان تاریخی که هتل و پرواز خود را رزرو کرده‌اید صادر می‌شود.

ویزای یک ماهه روسیه نیازمند رزرو قطعی هتل برای دو سوم از زمان سفر دست کم ۲۰ روز و بلیط رفت و برگشت است.

نکته قابل ملاحظه و بسیار مهم این که پس از ورود به خاک روسیه نمی‌توانید نوع ویزای خود را تغییر دهید و برای این کار حتما باید روسیه را ترک نموده و اقدام به تمدید یا تغییر ویزا کنید و مجددا درخواست ویزا بدهید. به علاوه در سفر به روسیه ورود الزاما باید از مسکو انجام شود، اما برای خروج می‌توانید از شهرهای دیگر نیز بلیط دریافت نمایید.

 

تماس با ما

مدارک لازم جهت اخذ ویزای روسیه

  1. دو قطعه عکس ۳×۴ تمام رخ زمینه سفید
  2. فرم تکمیل شده درخواست ویزا به همراه امضای شخص متقاضی
  3. اصل گذرنامه که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
  4. درصورت داشتن دعوتنامه، ارائه دعوتنامه الزامی است.
  5. رزرو قطعی بلیط و واچر هتل

نکته قابل توجه این که باید مبدا پرواز روسیه از تهران و مقصد مسکو باشد چرا که در غیر اینصورت در فرودگاه دیپورت خواهید شد.

اما یکی از سوال های متداول مسافران عزیز، مدت زمان لازم برای صدور ویزا است؛ از زمان تحویل مدارک به آژانس تا زمان آماده شدن ویزا بین سه تا هفت روز کاری زمان نیاز داریم.

البته ویزای چهارده روزه توریستی عادی ۷ روز کاری، ویزای چهارده روزه توریستی فوری ۳ روز کاری، و ویزای یک ماهه توریستی عادی ۸ روز کاری زمان نیاز دارد.

شایان ذکر است که منظور از روز کاری، روزهای فعالیت سفارت روسیه در تهران است. سفارت روسیه به جز شنبه و چهارشنبه  وجمعه همه روزها فعال است.

تماس با ما

9 / 10
از 117 کاربر
نظرات
حسن : روسیه
3 0
ویزای روسیه برای بار اول توریسای میتونیم 1ساله بگیریم ؟
مدیریت : پاسخ
3 1
سلام جهت اخذ ویزای یکساله روسیه ابتدا باید دو ویزای سه ماهه مولتی گرفت و سپس ویزای مولتی یکساله تجاری درخواست داد. ویزای روسیه، توریستی یکساله ندارد.
جمال : روسیه
3 0
اگر دوستمان روسیه باشه ولی نتونه دعوتنامه بفرسته .چیکار باید بکنیم .من نمیخوام هتل بگیرم
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام اگر دعوتنامه از دوست روسی داشته باشید میتوانید رزرو هتل نگیرد چون دوست شما بعنوان اسپانسر میتواند در منزل خودش پذیرای شما باشد و در غیر اینصورت بدون دعوتنامه رزرو هتل الزامیست.
کارن : visa
1 0
سلام با ویزای ترانزیت روسیه میتونیم داخل روسیه بشیم یا فقط باید تو فرودگاه بمونیم ؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام با ویزای یکبار ورود ترانزیت فقط یکبار میتوان وارد روسیه شد.
مریم : ویزای روسیه
1 0
میشه برای اخذ ویزا رزرو موقت هتل بگیرم؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام جهت اخذ ویزای روسیه باید رزرو قطعی هتل بگیرید.
سپیده : ویزای روسیه
0 0
من خواستم تشکر کنم که سایت خیلی خوب و جامعی دارید .من از روی سایتتون اطلاعات کسب کردم تماس گرفتم و اقدام کردم خیلی راضی بودم واقعا متشکرم
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام خواهش میکنم سپاس از حسن نظر شما
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :