ویزای باکو

 

ویزای آذربایجان

جمهوری آذربایجان به عنوان بزرگترین کشور سرزمین قفقاز گذرگاه بین اروپا و آسیای جنوب غربی محسوب می شود ، این کشور از جنوب با ایران ، از غرب با ترکیه و ارمنستان ، از شمال غربی با گرجستان و از شمال با روسیه هم مرز است به علاوه آذربایجان با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کناره دریای خزر هم مرز می باشد .

پایتخت آذربایجان ، شهر باکو ملقب به سرزمین باد و آتش به عنوان وسیع ترین و پرجمعیت ترین شهر منطقه قفقاز و خواهر خوانده شهر تبریز محسوب می شود.

آذربایجان تا حدود ۲۰۰ سال قبل جزئی از سرزمین ایران زمین بود که در طی جنگ های متعدد  ایران و روسیه در طی عهدنامه های گلستان و ترکمانچای به خاک شوروی پیوست و پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ میلادی استقلال خود را به دست آورد و به عنوان جمهوری آذربایجان تغییر عنوان پیدا کرد .

مردمان آذربایجان با زبان رسمی ترکی آذربایجانی صحبت می کنند و خط رسمی نوشتاری آنها به صورت لاتین است به علاوه اکثر مردمان این کشور به زبان روسی و انگلیسی مسلط هستند .

واحد پول آذربایجان منات است و در سال های اخیر با رشد چشمگیر اقتصادی آذربایجان ، ارزش منات هم رو به افزایش است .

تلاش های قابل ملاحظه جمهوری آذربایجان در سالهای اخیر سبب شده گردشگران بسیاری را مجذوب کشور خود نماید از طرفی وجود میراث فرهنگی ، معماری ملی و اسلامی از مهمترین عوامل ثبات آذربایجان در زمینه گردشگری است به علاوه آذربایجان به عنوان دومین کشور شیعه در جهان با وجود آثار معماری چشم گیر ، آداب و رسوم و تنوع فرهنگی ، انواع پوشاک ، صنایع دستی و غذاهای سنتی و چشم اندازهای زیبای طبیعی از نظر جهانگردی قابل توجه بوده و همه ساله سبب جذب هزاران گردشگر خارجی می شود .

برای سفر به کشور آذربایجان و اقامت در شهر باکو و بازدید از مناطق مختلف آذربایجان نیازمند اخذ ویزای باکو (آذربایجان) هستیم در ادامه در مورد قیمت ویزای آذربایجان ، نحوه اخذ ویزای آذربایجان ، مدارک لازم جهت اخذ ویزای آذربایجان بیشتر توضیح خواهیم داد  .

ویزای باکو

ویزای آذربایجان به دو صورت لیبل و الکترونیک صادر می شود .

برای اخذ ویزای لیبل باکو(آذربایجان) می توانید از طریق کنسولگری های تهران و تبریز برای دریافت این ویزا اقدام کنید به این صورت که با ارائه اصل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار و یک قطعه عکس تمام رخ زمینه سفید جدید بین ۳ تا ۵ روز کاری می توانید ویزای خود را دریافت نمایید . حال برای سهولت بیشتر در اخذ ویزای باکو بهتر است از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام کنید چرا که در این صورت دیگر نیازی به مراجعه حضوری و واریز معادل ارزی به حساب سفارت و دیگر مراحل انتظار در نوبت کنسولگری نخواهید بود ، البته در سال های اخیر با افزایش متقاضیان سفر به آذربایجان ، وزارت خارجه این کشور برای سهولت دریافت ویزا ، سامانه ویزای الکترونیکی را برای اتباع چندین کشور از جمله ایران معرفی کرده اند .

ویزای الکترونیک باکو یکبارورود است و دارای اعتبار ۹۰ روزه و اقامت ۳۰ روزه می باشد . این ویزا به دوصورت عادی و فوری آماده می شود که عادی ۳ روز کاری و فوری ۱ روز کاری زمان نیاز دارد به علاوه برای اطلاع از قیمت انواع ویزا و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید چرا که با در نظر گرفتن نوسانات ارزی قیمت ویزا ممکن است تغییر کند .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای لیبل باکو(آذربایجان) اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک قطعه عکس رنگی ، تمام رخ ، زمینه سفید با ابعاد ۳*۴ می باشد .

اما برای اخذ ویزای الکترونیک باکو (آذربایجان) فقط اسکن صفحه اول گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار لازم است .

 

تماس با ما

 

9 / 10
از 64 کاربر
نظرات
مریم : ویزای لیبلی باکو
2 0
برای ویزای لیبلی باکو په مدارکی لازم دارد؟
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام جهت ویزای لیبلی اصل پاسپورت و عکس نیاز دارد و جهت ویزای الکترونیک کپی پاسپورت و عکس نیاز هست.
مونا : ویزای باکو
1 0
ویزای سه ماهه هم داریم برای باکو؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام در حال حاضر ویزای سه ماهه برای ایرانیان صادر نمیگردد و فقط ویزای یکماهه باکو صادر میگردد و مهلت ورود سه ماهه میباشد.
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :