ویزای باکو

 

ویزای آذربایجان

آشنایی با آذربایجان و باکو

جمهوری آذربایجان به عنوان بزرگترین کشور سرزمین قفقاز، گذرگاه بین اروپا و آسیای جنوب غربی محسوب می‌شود. این کشور از جنوب با ایران، از غرب با ترکیه و ارمنستان، از شمال غربی با گرجستان و از شمال با روسیه هم مرز است. به علاوه آذربایجان با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کناره دریای خزر نیز هم‌مرز است.

پایتخت آذربایجان، شهر باکو ملقب به سرزمین باد و آتش، به عنوان وسیع‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر منطقه قفقاز و خواهر خوانده شهر تبریز محسوب می‌شود.

آذربایجان تا حدود ۲۰۰ سال قبل جزئی از سرزمین ایران زمین بود که در طی جنگ‌های متعدد ایران و روسیه در طی عهدنامه‌های گلستان و ترکمانچای به خاک شوروی پیوست. آذربایجان پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ میلادی استقلال خود را به دست آورد و به جمهوری آذربایجان تغییر نام یافت.

مردمان آذربایجان با زبان رسمی ترکی آذربایجانی صحبت می‌کنند و خط رسمی نوشتاری آنها به صورت لاتین است. به علاوه اکثر مردمان کشور آذربایجان به زبان روسی و انگلیسی مسلط هستند.

واحد پول آذربایجان منات است و در سال های اخیر با رشد چشمگیر اقتصادی آذربایجان، ارزش منات هم رو به افزایش است.

تلاش‌های قابل ملاحظه جمهوری آذربایجان در سال‌های اخیر سبب شده گردشگران بسیاری را جلب نماید. از طرفی وجود میراث فرهنگی، معماری ملی و اسلامی از مهم‌ترین عوامل جذابیت آذربایجان در زمینه گردشگری است. به علاوه آذربایجان به عنوان دومین کشور شیعه در جهان با وجود آثار معماری چشم‌گیر، آداب و رسوم و تنوع فرهنگی، انواع پوشاک، صنایع دستی و غذاهای سنتی و چشم‌اندازهای زیبای طبیعی از نظر جهانگردی قابل توجه بوده و همه ساله سبب جذب هزاران گردشگر خارجی می‌شود.

برای سفر به کشور آذربایجان و اقامت در شهر باکو و بازدید از مناطق مختلف آذربایجان، نیازمند اخذ ویزای باکو (آذربایجان) هستید. در ادامه در مورد قیمت ویزای آذربایجان، نحوه اخذ ویزای آذربایجان، و مدارک لازم جهت اخذ ویزای آذربایجان بیشتر توضیح خواهیم داد.

شهر باکو

ویزای آذربایجان

ویزای آذربایجان به دو صورت لیبل و الکترونیک صادر می‌شود.

برای اخذ ویزای لیبل باکو(آذربایجان) می‌توانید از طریق کنسولگری‌های تهران و تبریز برای دریافت این ویزا اقدام کنید. برای اخذ ویزای لیبل آذربایجان به این مدارک نیاز دارید:

  • ارائه اصل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار
  • یک قطعه عکس تمام رخ زمینه سفید جدید

پس از اقدام برای دریافت ویزای آذربایجان، پس از ۳ تا ۵ روز کاری می‌توانید ویزای خود را دریافت نمایید.

اما برای سهولت بیشتر در اخذ ویزای باکو بهتر است از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر اقدام کنید چرا که در این صورت دیگر نیازی به مراجعه حضوری و واریز معادل ارزی به حساب سفارت و دیگر مراحل انتظار در نوبت کنسولگری نخواهد بود.

البته در سال‌های اخیر با افزایش متقاضیان سفر به آذربایجان، وزارت خارجه این کشور برای سهولت دریافت ویزا، سامانه ویزای الکترونیکی آذربایجان را برای اتباع چندین کشور از جمله ایران معرفی کرده‌اند.

ویزای الکترونیک باکو

ویزای الکترونیک باکو یکبارورود است و دارای اعتبار ۹۰ روزه و اجازه اقامت ۳۰ روزه است. این ویزا به دوصورت عادی و فوری آماده می شود که عادی ۳ روز کاری و فوری ۱ روز کاری زمان نیاز دارد.

برای اطلاع از قیمت روز انواع ویزا و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید چرا که با نوسانات ارزی هزینه ویزای آذربایجان نیز ممکن است تغییر کند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای لیبل باکو (آذربایجان) شامل اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک قطعه عکس رنگی، تمام رخ، زمینه سفید با ابعاد ۳×۴ است.

اما برای اخذ ویزای الکترونیک باکو (آذربایجان) فقط اسکن صفحه اول گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار لازم است.

 

ویزای آنلاین باکو

 

تماس با ما

9 / 10
از 64 کاربر
نظرات
مریم : ویزای لیبلی باکو
2 0
برای ویزای لیبلی باکو په مدارکی لازم دارد؟
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام جهت ویزای لیبلی اصل پاسپورت و عکس نیاز دارد و جهت ویزای الکترونیک کپی پاسپورت و عکس نیاز هست.
مونا : ویزای باکو
1 0
ویزای سه ماهه هم داریم برای باکو؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام در حال حاضر ویزای سه ماهه برای ایرانیان صادر نمیگردد و فقط ویزای یکماهه باکو صادر میگردد و مهلت ورود سه ماهه میباشد.
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :