ویزای هند

ویزای هند

یکی از مقاصد سفر مقرون به صرفه و قابل توجه برای گردشگران جهان ، هندوستان است . در واقع کشور هندوستان ، کشور فزونی هاست چرا که در سفر به هند گردشگران شاهد همه چیز خواهند بود  به گونه ای که زیبایی و پلیدی در هم تنیده شده و فقر و ثروت در همسایگی یکدیگرند ، به علاوه رنگهای پر جنب و جوش ، عطرهای غنی ، طعم های قوی ، معنویت و استقبال مثال زدنی مردمان هند و دین و عرفان با فرقه های متعدد به وضوح ملموس می باشد . در واقع همه این ویژگی ها نشانگر تضاد و شگفتی های فراوان در هند است .

هند با نام رسمی جمهوری هندوستان جز کشورهای جنوب آسیا به مرکزیت شهر دهلی نو می باشد . هند از شمال با چین ، بوتان و نپال و از شمال غربی با پاکستان ، از شمال شرقی با برمه و بنگلادش دارای مرز زمینی می باشد و از طرفی از باختر با دریای عمان و خلیج فارس و از خاور با خلیج بنگال و از جنوب با اقیانوس هند دارای مرز آبی است .

هندوستان با جمعیت حدود یک میلیارد و سیصد میلیون نفر به عنوان دومین کشور پرجمعیت دنیا پس از چین به شمار می رود. هندوستان با داشتن بیش از ۳۵ شهر بزرگ با جمعیت بالای یک میلیون نفر از پرجمعیت ترین کشورهای آسیاست .

بندر بمبئی که مکتب سینمای هند و بالیوود به شمار می رود با جمعیتی نزدیک به ۱۴ میلیون تن به عنوان پرجمعیت ترین شهر هند به شمار می رود به علاوه دهلی ، کلکته ، مدرس ، بنگلور ، حیدرآباد ، اگرا ، میسور، جی پور ، گوا ، پونا ، بوپال  ، تریواندروم ، سورات و کانپور از مهمترین شهرهای کشور پهناور هند هستند . واحد پول هندوستان روپیه است .

هند با تاریخ و فرهنگ بسیار غنی ، کهن و پربارش که پیشینه اش به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد دارای نژادها ، زبان ها ، آیین ها و فرقه ها و فرهنگ های فراوان و گوناگون است به گونه ای که صدها زبان ، هزاران گویش و لهجه را در خود جای داده است .

زبان رسمی مردمان هند ، علاوه بر هندی ، انگلیسی نیز می باشد به علاوه ۲۲ زبان دیگر در ایالات مختلف هند رواج دارند ، نکته قابل ملاحظه اینکه در اثر تسلط ۸۰۰ ساله ایرانیان و ترکان فارسی زبان بر کشور هند فرهنگ ایران و زبان فارسی نیز تاثیر بسیاری بر فرهنگ این سرزمین داشته است از جمله شاعران فارسی زبان در دوران غزنویان ، بیدل دهلوی و امیر خسرو دهلوی هستند.

حال برای ورود به این کشور غنی و پرهیاهو نیازمند اخذ ویزا هستیم .

در ادامه در مورد قیمت ویزای هند ، مراحل اخذ ویزای هند و مدارک مورد نیاز ویزای هند بیشتر توضیح خواهیم داد .

تمام افراد خارجی که قصد سفر به این کشور را دارند ملزم به اخذ ویزای هند می باشند ، ورود به کشور هند برای اتباع خارجی بدون ویزای هند ممنوع است به جز افراد کشورهای نپال ، بوتان و مالدیو که از این قاعده مستثنی هستند و برای سفر به هند نیاز به دریافت ویزا ندارند .

ویزای هند

انواع ویزای هند

ویزای هند دارای انواع مختلف است از این جمله ویزای گردشگری ، تجاری ، دانشجویی ، کنفرانس ، تحصیلی ، خویشاوندی ، ازدواج ، درمالی ، تحقیقاتی ، کارورزی و ویزای فیلم از پرکاربردترین ویزاهای متقاضیان در سفر به هندوستان است . هرکدام از انواع ویزاهای هند دارای شرایط و مدارک خاص خود هستند، همچنین مدت اعتبار ویزای هند ، قیمت ویزای هند با همدیگر متفاوت است و در برخی موارد قابلیت تمدید دارند.

هموطنان عزیز ایرانی که قصد سفر به کشور هندوستان را دارند قبل از این سفر الزاما باید اقدام به دریافت ویزای هند نمایند .

جهت دریافت ویزای توریستی به صورت الکترونیک نیاز به مصاحبه با مسافر نیست ولی برای ویزاهای دیگر قوانین متفاوت است .

ویزاهای توریستی هند به دوصورت لیبل و الکترونیک صادر می شود که در ویزای لیبل هند مسافران عزیز حتما باید با مراجعه حضوری در سفارت هند در تهران اقدام به انگشت نگاری کنند در حالی که برای اخذ ویزای توریستی الکترونیکی هند نیازی به مراجعه حضوری نیست و انگشت نگاری در مرز ورودی هندوستان انجام می شود .

ویزای لیبل و الکترونیک توریستی هند هر دو به صورت یکبار ورود می باشند و هر دو دارای ۶۰ روز اعتبار و ۳۰ روز اقامت هستند ، به علاوه ویزای لیبل در طی۱۰ روز کاری و ویزای الکترونیک در طی ۳ روز کاری صادر می گردد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای هند :

۱) اصل گذرنامه

۲) دوقطعه عکس ۵*۵

۳) کپی کارت ملی و شناسنامه به طور جداگانه

۴) کپی و اسکن گذرنامه

۵) کپی ویزای قبلی هند

۶) تکمیل فرم اطلاعات فردی

شایان ذکر است که ویزای توریستی هند فقط به صورت یکبار ورود صادر می شود و غیر قابل تمدید می باشد ، همانطور که اشاره کردیم دارندگان ویزای توریستی تنها ۳۰ روز فرصت اقامت دارند و ویزای آنها دارای اعتبار ۶۰ روزه است به  علاوه اگر قبلا تجربه سفر به هند و دریافت ویزای آن را داشته باشید حتما مدارک و سوابق سفر قبلی خود را به هند ارائه نمایید .

نکته قابل توجه اینکه با استفاده از این نوع ویزا یعنی ویزای توریستی هند تنها دوبار می توانید به کشور هند سفر کنید و فاصله آخرین خروج از هند و ورود احتمالی به این کشور برای شهروندان ایرانی باید شش ماه باشد .

توصیه بسیار مهم برای اشخاصی که به صورت لیبل برای اخذ ویزای توریستی اقدام نموده اند این که بهتر است این افراد در هنگام مصاحبه در نظر داشته باشید که در پاسخ به سوالات پلیس مهاجرت نهایت دقت و صداقت را داشته باشید به علاوه به کامل بودن مدارک ارائه شده توجه داشته چرا که هرگونه نقص مدارک یا هرگونه ابهام و بی صداقتی در پاسخگوی به سوالات شانس تایید صلاحیت و صدور ویزای هند را کاهش می دهد  .

نکته دیگر اینکه انواع ویزای هند از نظر دفعات ورود به این کشور به سه صورت یکبار ورود ، دوبارورود و چند بار ورود صادر می شود که قیمت ویزای هند در هرکدام از این انواع با هم متفاوت است ، در واقع آنچه بدیهی است اینکه هرچه تعداد دفعات ورود به کشور هند بیشتر باشد قیمت ویزای هند هم بیشتر خواهد بود .

 

ویزای آنلاین هند

تماس با ما

9 / 10
از 17 کاربر
نظرات
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :