تور بلغارستان

تور بلغارستان

بلغارستان واقع در منطقه بالکان یکی از کشورهای جنوب خاوری اروپا به پایتختی شهرصوفیه می باشد . کشور بلغارستان امروزی سالیان سال تحت تسلط حاکمان عثمانی و بعد از آن امپراطوری یونان و رم بود . طبق شواهد تاریخی بلغارستان ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح سکونتگاه اقوام ترک تبار بوده است و آنچه از سرزمین بلغارستان امروزی پیش روی ماست میراث بازمانده مهاجران بلغار ترک تبار است که از مناطق شمال دریای سیاه به این سرزمین کوچ کردند و در جنگ با اقوام اسلاو پیروز شدند، این فرایند در نهایت به پیدایش پادشاهی بلغار سرانجامید .

تور بلغارستان در نزد ایرانیان بیشتر با عنوان تور وارنا رایج است .شهرساحلی وارنا بعد از صوفیه پایتخت این کشور و شهر پلوودیو دیگر شهر بزرگ بلغارستان  به عنوان سومین شهر بزرگ بلغارستان و بزرگترین بندر و شهر ساحلی این کشور محسوب می شود.

سفربه بلغارستان

سفر به کشورکوهستانی بلغارستان به لحاظ اقلیم متفاوت این سرزمین که درنواحی شمالی شاهد تابستان های گرم و زمستان های سرد و درنواحی شرقی و جنوبی که دارای آب و هوای مدیترانه ای است می تواند جالب توجه گردشگران باشد،به طور کل سفر به بلغارستان سواحل ماسه طلا تا دره ها ودامنه های  گل سرخ وآثارتاریخی قرون وسطایی را در بردارد.بلغارستان برترین صادر کننده عطر و اسانس گل سرخ به سرتاسر جهان است در واقع گل سرخ نماد کشور بلغارستان است و همه ساله در ماه ژوئن می توان شاهد برگزاری این فستیوال بود . این فستیوال ۱۱۰ساله در دره گل سرخ در حوالی شهر کازانلاک بلغارستان واقع در جنوب کوههای بالکان برگزار می شود .در تور بلغارستان از تفریحات دریایی سواحل طلایی وارنا نمی توان گذشت چرا که شن های داغ و زنگار سواحل باختری دریای سیاه یکی از بهترین مقاصد سفرهای تابستانی برای گردشگران جهان و به ویژه ایرانی هاست . علاوه بر سواحل طلایی ماسه قبای وارنا، تپه های جنگلی سبزه قبا در کنار آبهای نیلگون دریای سیاه چشمه های زلال آب معدنی را در خود جای داده اند، چشمه های آب درمانی گلدن سندز از جمله چشمه های جنگلی در مجاورت سواحل وارنا هستند .زیبایی های وارنا فقط به سواحل زیبا و طبیعت چشم نوازش ختم نمی شود چرا که وارنا به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا به لحاظ باستانی و تاریخی حائز اهمیت است، از جمله مهمترین جاذبه تاریخی وارنا " نکروپولیس " ملقب به شهر مردگان با قدمتی هفت هزار ساله در ۴ کیلومتری غرب این شهر است، آثار تاریخی و اجناس گرانبهای فراوانی تاکنون در این عمارت تاریخی یافت شده که مهمترین آنها قدیمی ترین گنج طلای جهان با قدمتی بیش از چهارهزارسال قبل از میلاد مسیح می باشد .برای بازدیداز آثار کشف شده از شهر نیکروپولیس می توانید به موزه باستان شناسی وارنا و موزه ملی صوفیه بروید .اما در تور بلغارستان بازدید از شهر صوفیه و شرکت در گشت های متعددش سفر شما به بلغارستان را تکمیل می کند. میدان شاهزاده الکساندر به عنوان بزرگترین میدان شهر صوفیه، پارک بورسواگاردینا، تفرجگاه ساحلی بالچیک در شمال دریای سیاه، پارک آبی،تور سافاری، تورکشتی دزدان دریایی، شهر ۴۰ کلیسا و ... جنگل سنگ کاری شده جاذبه های گردشگری صوفیه در تور بلغارستان به حساب می آید .

برای دریافت بهترین تور بلغارستان و برترین تور وارنا با کارشناسان تور و ویزا تماس حاصل فرمایید .

 

تماس با ما

1مجموع 1 محصول
تور بلغارستان

تور بلغارستان

خدمات تور: بلیت رفت و برگشت وارنا با ماهان ایر، ویزا، اقامت هتل7 شب و صبحانه، ترانسفر فرودگاه، بیمه مسافرتی، گشت شهری با ناهار، سیم کارت برای هر اتاق و راهنای فارسی زبان
1مجموع 1 محصول
نظرات
رضا : تور بلغارستان
2 0
شروع تور بلغارستان در فصل تابستان از کی هست؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام تورهای بلغارستان از 6 تیرماه شروع شده.
مریم : تور بلغارستان
0 0
مدارک لازم برای تور بلغارستان چیست؟آیا ممکنه ویزا صادر نشه روی تور؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام مدارک لازم برای ویزا و تور بلغارستان شامل مدارک شغلی پرینت حساب بانکی، نامه تمکن مالی، تکمیل فرم مشخصات فردی،کپی تمام صفحات شناسنامه و کپی کارت ملی،کپی صفحه اول و دوم پاسپورت و صفحات دارای ویزای کشورها، تمام سفارتها ازجمله بلغارستان مختار به تایید یا رد ویزا میباشند
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 9 کاربر