تور بلغارستان

تور بلغارستان

بلغارستان واقع در منطقه بالکان یکی از کشورهای جنوب خاوری اروپا به پایتختی شهر صوفیه است. کشور بلغارستان امروزی سالیان سال تحت تسلط حاکمان عثمانی و امپراطوری یونان و رم بوده است.

تور بلغارستان در نزد ایرانیان بیشتر با عنوان تور وارنا شناخته می‌شود. شهر ساحلی وارنا بعد از صوفیه پایتخت این کشور و شهر پلوودیو دیگر شهر بزرگ بلغارستان، سومین شهر بزرگ بلغارستان و بزرگترین بندر و شهر ساحلی این کشور محسوب می شود.

سفربه بلغارستان

سفر به کشور کوهستانی بلغارستان به لحاظ اقلیم متفاوت این سرزمین که درنواحی شمالی شاهد تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد و درنواحی شرقی و جنوبی که دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است، برای گردشگران جالب است. به‌طورکل سفر به بلغارستان شامل سواحل ماسه طلا تا دره‌ها ودامنه‌های گل سرخ و آثارتاریخی قرون وسطایی می‌شود.

بلغارستان برترین صادر کننده عطر و اسانس گل سرخ به سرتاسر جهان است در واقع گل سرخ نماد کشور بلغارستان است و همه ساله در ماه ژوئن می‌توان شاهد برگزاری فستیوال گل سرخ بود. این فستیوال ۱۱۰ساله در دره گل سرخ در حوالی شهر کازانلاک بلغارستان واقع در جنوب کوه‌های بالکان برگزار می‌شود.

در تور بلغارستان از تفریحات دریایی سواحل طلایی وارنا نمی‌توان گذشت چرا که شن‌های داغ و زنگار سواحل باختری دریای سیاه یکی از بهترین مقاصد سفرهای تابستانی برای گردشگران جهان و به ویژه ایرانی‌هاست. علاوه بر سواحل طلایی ماسه قبای وارنا، تپه‌های جنگلی سبزه قبا در کنار آبهای نیلگون دریای سیاه چشمه های زلال آب معدنی را در خود جای داده است؛ چشمه‌های آب درمانی گلدن سندز از جمله چشمه‌های جنگلی در مجاورت سواحل وارنا است.

زیبایی‌های وارنا فقط به سواحل زیبا و طبیعت چشم‌نوازش ختم نمی‌شود، چرا که وارنا به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپا به لحاظ باستانی و تاریخی اهمیت دارد. از مهمترین جاذبه‌های تاریخی وارنا «نکروپولیس» معروف به شهر مردگان با قدمتی هفت هزار ساله در ۴ کیلومتری غرب این شهر است؛ آثار تاریخی و اجناس گران‌بهای فراوانی تاکنون در این عمارت تاریخی یافت شده که مهم‌ترین آنها قدیمی‌ترین گنج طلای جهان با قدمتی بیش از چهارهزارسال قبل از میلاد مسیح است. برای بازدیداز آثار کشف شده از شهر نیکروپولیس می‌توانید به موزه باستان‌شناسی وارنا و موزه ملی صوفیه بروید.

اما در تور بلغارستان بازدید از شهر صوفیه و شرکت در گشت های متعددش سفر شما به بلغارستان را تکمیل می‌کند. میدان شاهزاده الکساندر به عنوان بزرگترین میدان شهر صوفیه، پارک بورسواگاردینا، تفرجگاه ساحلی بالچیک در شمال دریای سیاه، پارک آبی، تور سافاری، تورکشتی دزدان دریایی، شهر ۴۰ کلیسا و جنگل سنگ‌کاری‌شده از جاذبه‌های گردشگری صوفیه در تور بلغارستان است.

برای دریافت بهترین تور بلغارستان و جذاب‌ترین تور وارنا با کارشناسان تور و ویزا تماس بگیرید.

تماس با ما

1مجموع 1 محصول
تور بلغارستان

تور بلغارستان

خدمات تور: بلیت رفت و برگشت وارنا با ماهان ایر، ویزا، اقامت هتل7 شب و صبحانه، ترانسفر فرودگاه، بیمه مسافرتی، گشت شهری با ناهار، سیم کارت برای هر اتاق و راهنای فارسی زبان
1مجموع 1 محصول
نظرات
رضا : تور بلغارستان
2 0
شروع تور بلغارستان در فصل تابستان از کی هست؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام تورهای بلغارستان از 6 تیرماه شروع شده.
مریم : تور بلغارستان
0 0
مدارک لازم برای تور بلغارستان چیست؟آیا ممکنه ویزا صادر نشه روی تور؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام مدارک لازم برای ویزا و تور بلغارستان شامل مدارک شغلی پرینت حساب بانکی، نامه تمکن مالی، تکمیل فرم مشخصات فردی،کپی تمام صفحات شناسنامه و کپی کارت ملی،کپی صفحه اول و دوم پاسپورت و صفحات دارای ویزای کشورها، تمام سفارتها ازجمله بلغارستان مختار به تایید یا رد ویزا میباشند
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 9 کاربر