ویزای کشورهای جنوب آسیا

ویزا جنوب آسیا

کشورهای جنوبی آسیا در جنوب رشته کوههای سر به فلک کشیده و با عظمت هیمالیا واقع شده اند ، منطقه آسیای جنوبی در واقع بین آسیای غربی ، شرقی ، مرکزی و نپال می باشد ، از منظر دیگر می توان گفت کشورهای جنوب آسیا به کشورهایی اطلاق می شوند که مابین محدوده کوههای هیمالیا ، اقیانوس هند و بین گنگ و دره سند تا خط ساحلی اقیانوس هند قرار گرفته اند به گونه ای که این سرزمین مثلثی شکل جنوب آسیا شبه قاره هند یا شبه قاره نامیده می شود .

در منطقه جنوب آسیا به غیر از هیمالیا سایر بخش های این منطقه دارای اقلیم استوایی هستند . زبان های هندی ، اردو و بنگالی از زبان های عمده و مهم این منطقه به حساب می آید به علاوه تاثیر فرهنگ تاریخی هندوستان در این منطقه کاملا مشهود است و چهار  دین عمده جهانی از این منطقه ریشه گرفته اند ، از این جمله می توان به هندوییزم ، جین ، بودا و اسلام اشاره کرد .

اسلام در سده هفتم توسط امپراطوری مغول به منطقه آورده شد و تاثیرات فرهنگ انگلیسی و رواج این زبان را یکی از عوامل یکنواختی فرهنگی در جنوب آسیا می توان دانست .

از مهمترین شهرهای جنوب آسیا می توان به کلمبو پایتخت سریلانکا ، داکا پایتخت بنگلادش ، اسلام آباد پایتخت پاکستان ، کاتماندو پایتخت نپال ، کراچی شهربندری با فرهنگ های گوناگون در جنوب پاکستان ، بمبئی شهری در هند که به عنوان مکتب صنعت فیلم سازی بالیوود معروف است و درنهایت دهلی نو بزرگترین شهر هندوستان و پایتخت این کشور .

منطقه جنوب آسیا از سواحل استوایی با گرما و رطوبت مثال زدنی تا کوههای سر به فلک کشیده هیمالیا و بلندترین نقطه جهان قله اورست را در خود جای می دهد ، از این جمله می توان به منطقه بندبان به عنوان یک منطقه کوهستانی هوندره در پاکستان و همچنین منطقه بسیار جذاب و زیبای نپال و بیس کمپ اورست در کشور نپال که مختص طبیعت گردان و کوهنوردان می باشد ، اشاره نمود .

با سفر به منطقه جنوب آسیا به شهر تیمفو پایتخت بوتان بروید و با مکتب بودایی که زاییده این سرزمین است بیشتر آشنا شوید ، به طولانی ترین ساحل جهان و جنگل های زیبای حرا در بنگلادش بروید و از زیبایی های مثال زدنی این کشور لذت ببرید .

منطقه جنوب آسیا مروارید خاور زمین سریلانکا با آب و هوای استوایی و متاثر از فرهنگ هند را در خود جای داده است ، به علاوه پاکستان با اقلیم های مختلف از بیابان های داغ و بندر کراچی تا کوههای سربه فلک کشیده و برفی هیمالیا می توان مشاهده نمود ، اما کشور دیگر مالدیو است که با سواحل زیبا و پرزرق و برقش و فرهنگی متاثر از هند ملقب به بهشت روی زمین می باشد .

شاید برای درک هرچه بهتر فرهنگ جنوب آسیا علاوه برگشت و گذار در این منطقه روش دیگر خوردن غذاهای پر ادویه این منطقه است به گونه ای که غذاهای این منطقه و اطراف آن متاثر از سبک آشپزی هندی بوده و یا پایه و اساس هندی دارند به گونه ای که می توان به جرات گفت هندی ها یکی از بهترین آشپزی های جهان را دارند و با جستجو در سایر نقاط این منطقه مطمئنا می توانید غذایی را بیابید که با ذائقه شما سازگار باشد . 

چای و برنج از متداول ترین نوشیدنی ها و غذاهای پرمصرف در منطقه جنوب آسیاست ، از این رو کشت این دو محصول در این منطقه رواج بسیار دارد و خود یک وجه تشابه فرهنگی یا نزدیکی فرهنگی با مردمان ایران زمین پدید می آورد که این موضوع در واقع سبب شده تا گردشگران ایرانی سفری راحت و بی دردسر پیش روی خود داشته باشند.

امنیت منطقه جنوب آسیا از ویژگی های مثال زدنی عوامل بسیار موثر در سفر گردشگران است به گونه ای که می توان گفت تمامی بخش های این منطقه امن هستند و شما می توانید با آسودگی خیال به آنجا سفر کنید به جز شمال باختری پاکستان در مرز با افغانستان چرا که منطقه در حال جنگ است و تحت کنترل گروههای افراطی و تروریستی شبه نظامی از جمله طالبان می باشد .

طبیعتا برای ورود به کشورهای جنوب آسیا قدم اول اخذ ویزای این کشورهاست که شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت ویزای این کشورها می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

 اخذ ویزای آنلاین کشورها

تماس با ما

 

9 / 10
از 18 کاربر
نظرات
اسماعیل : ویزای الکترونیکی هند
1 0
برای اخذ ویزای الکترونیکی هند باید چکارکنیم؟و به چه صورته میشه توضیح بدید؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام میتوانید از طریق شرکت ما اقدام کنید و نیاز به اسکن پاسپورت و اسکن عکس میباشد تا بتوانیم ویزای الکترونیکی هند برای شما اقدام کنیم.
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :