ویزای کانادا

ویزای کانادا

ویزای کانادا

به‌واسطه شرایط مناسب کشور کانادا، متقاضیان ویزای کانادا هرروز بیشتر می‌شوند، از این رو دولت کانادا برای درخواست کنندگان، ویزای توریستی، تحصیلی و کاری در نظر گرفته است.

کانادا به مرکزیت سیاسی «اتاوا» دارای ده استان و سه قلمرو می‌باشد. این کشور پس از روسیه پهناورترین کشور جهان محسوب می‌شود. از پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا می‌توان به تورنتو، مونترال و ونکوور اشاره کرد.

کانادا با منابع طبیعی فراوان، آب‌وهوای سرد قطبی و امکانات مدرن شهری‌اش بسیاری از جاذبه‌های طبیعی و شهری را در خود جای داده است. در واقع کانادا یکی از مناسب‌ترین مقاصد برای هر چیزی که به آن فکر کنیم است، از تفریح و گردش‌، شغل و درآمد، تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها.

هم اکنون تمامی فعالیت‌های سفارت کانادا به علت تعطیلی سفارت کانادا در ایران به تعلیق درآمده و شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای کانادا می‌توانند از طریق نمایندگان قانونی اقدام کنند یا شخصا به محل سفارت کانادا در کشورهای همسایه از جمله در آنکارا پایتخت ترکیه مراجعه نموده و پس از طی مراحل قانونی ویزای خود را دریافت نمایند.

تماس با ما

توصیه‌هایی برای اخذ ویزای کانادا

تاریخچه سفرهای متعدد شما و مهرهای فراوان در گذرنامه امتیازی مثبت در جهت دریافت ویزای کانادا است. از جمله ویزاهای معتبر که به دریافت ویزای کانادا کمک بیشتری می‌کند، ویزای شینگن، ژاپن و انگلیس است. متاسفانه در بازار امروز برای جذب مشتری حرف از اخذ ویزای تضمینی کانادا بدون تاریخچه سفر و گردش حساب و سوابق بیمه و شغلی به میان می‌آید و برخی از کارگزاران برای افزایش شانس شهروندان ایرانی در اخذ ویزای کانادا اقدام به جعل این مدارک می‌کنند، که در ادامه بیشتر دربارهٔ مشکلات آن توضیح خواهیم داد.

این اقدامات نه تنها اخذ ویزای کانادا را تضمین نمی‌کند، بلکه منجربه ریجکت شدن متقاضی این ویزا می‌گردد. در صورتی که شما به دلیل جعل مدارک دچار ریجکتی شوید، پس از آن اخذ ویزای کانادا برای شما بسیار مشکل‌تر از پیش خواهد شد. لازم‌به‌ذکر است که افسران ویزای کانادا در بسیاری از موارد ویزاهای شینگن، ژاپن، انگلیس و به طور کل تاریخچه سفر فرد متقاضی را استعلام می‌گیرند و در صورت جعلی بودن، فرد متقاضی تا ۵ سال از ورود به کانادا محروم خواهد شد.

از موارد قابل توجه در اخذ ویزای کانادا که باید بدانیم این است که ویزای مولتی فوری کانادا وجود ندارد. در ویزای کانادا مدت زمان مشخصی برای تائید مدارک وجود ندارد و متقاضی ویزا فقط می‌تواند زمان انگشت‌نگاری را کاهش دهد. پروسه تائید مدارک توسط سفارت کانادا معمولا بین ۲ هفته تا ۳ ماه متغیر است، بنابراین اخذ ویزای مولتی فوری به هیچ عنوان امکان ندارد.

از موارد قابل تامل دیگر که سودجویان با آن مانور می‌دهند، داشتن رابط یا آشنا در سفارت کاناداست ولی در واقع از بزرگترین مزایای این سفارت مشخص نبودن افراد است و هیچگونه رانت یا مواردی از این قبیل باعث تضمین یا تسریع دریافت ویزای کانادا نمی‌شود.

از موارد قابل ملاحظه دیگر، ضمیمه کردن دعوتنامه‌های جعلی به مدارک درخواست کنندگان ویزا است؛ آنچه باید بدانیم این است که تنها دعوت‌نامه‌هایی منجر به افزایش شانس ویزا می‌شود که از طرف بستگان درجه اول یا از طرف میزبانان گردشگران صادر شده باشد. به علاوه داشتن دعوتنامه کانادا به تنهایی تضمین‌کننده دریافت ویزای کانادا نیست، حتی اگر از طرف بستگان درجه اول متقاضی باشد. دعوتنامه در صورتی تضمین‌کننده ویزا است که در کنار آن تاریخچه سفری مناسب، تمکن مالی و گردش حساب قابل ملاحظه وجود داشته باشد.

ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا متناسب با قصد سفر شما به چهار دسته تقسیم می‌شود.

 1. ویزای تحصیلی کانادا
 2. ویزای کاری کانادا
 3. ویزای سرمایه‌گذاری
 4. ویزای توریستی کانادا

طبیعتا تعداد دفعات ورود و خروج به کانادا، مدت اقامت و قیمت ویزای کانادا متناسب با انواع ویزای کانادا متفاوت است.

تماس با ما

در ادامه در مورد انواع ویزاها بیشتر توضیح خواهیم داد.

۱) ویزای تحصیلی کانادا:

تصمیم برای انتخاب کشور مناسب با هدف ادامه تحصیل همواره یکی از دغدغه‌های اصلی دانش‌آموزان و دانشجویان است. اگرچه از گذشته تا به امروز مقاصد سنتی برای ادامه تحصیل کشورهای انگلیس و آمریکا محسوب می‌شده‌اند، اما در سال‌های اخیر کانادا با استقبال فزاینده جویندگان علم و دانش از سرتاسر جهان مواجه شده است.

کشور کانادا امروزه با نظام آموزشی دوزبانه انگلیسی و فرانسوی در کنار بهره‌مندی از بالاترین استانداردهای آموزشی و تحقیقاتی روز دنیا به یکی از پنج مقصد اصلی و مهم دانشجویان و دانش‌آموزان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا مبدل شده است.

مهم‌ترین و البته شرط نخست دریافت ویزای تحصیلی کانادا، داشتن پذیرش تحصیلی از مدرسه، کالج، دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی در این کشور است. بنابراین بعد از دریافت نامه پذیرش و یا اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا و یا یکی از مدارس این کشور جهت تحصیل دانش‌آموزی، قادر خواهید بود برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

۲) ویزای کاری کانادا:

در حال حاضر اخذ ویزای کاری کانادا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا است و علاقه‌مندان دارد. نکته قابل توجه این است که به علت ایالتی بودن کشور کانادا، هرکدام از این ایالت‌ها برای صدور مجوز کار قوانین مخصوص به خود را دارد.

برنامه ویزای کار کانادا با هدف مهاجرت کارآفرینان بامهارت و پتانسیل برای ایجاد کسب‌وکار جدید در کانادا طراحی شده است و دولت کانادا در نظر دارد که با ایجاد شغل‌های مورد نیاز علاوه بر تامین نیاز جامعه خود سبب ایجاد رقابت در یک مقیاس جهانی شود.

اقتصاد قوی، مالیات پایین و هزینه‌های کسب‌و کار پایین، برتری پژوهشی و نوآوری، کیفیت بالای زندگی همه دلایلی برای انگیزه کار در کانادا است.

۳) ویزای سرمایه‌گذاری کانادا:

اگر تاجر یا مدیری باشید می‌توانید قصد مهاجرت به کشور کانادا را از طریق سرمایه‌گذاری داشته باشید. دولت‌های فدرال و استانی کانادا، برنامه‌های متعددی جهت سرمایه‌گذاری تجاری و کارآفرینی افرادی در نظر گرفته‌اند که توانایی کمک به اقتصاد کانادا را دارند. این برنامه‌ها با هدف توسعه اقتصادی و بهبود بازار این کشور طراحی شده است.

حال با توجه به دارایی‌های خالص، توانایی و تمایل شما برای سرمایه‌گذاری در کانادا، مهارت‌های مدیریتی، سابقه و تجربه در کسب‌وکار، سرمایه‌گذاری در کانادا می‌تواند مسیری مناسب برای اخذ اقامت دائم شما باشد. اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در اقتصاد کانادا هستید، کانادا یکی از گزینه‌های جذاب پیش روی شماست چرا که در روش سرمایه‌گذاری الزامی به راه‌اندازی کسب‌وکار پس از اخذ اقامت ندارید.

۴) ویزای توریستی کانادا:

از پرطرفدارترین و متداول‌ترین ویزاهای کانادا، ویزای توریستی کانادا است. ویزای توریستی کانادا یک ویزای غیرمهاجرتی است و مخصوص افرادی است که تمایل دارند به طور موقت به دیدار اقوام و آشنایان بروند یا قصد تفریح و گردش یا حضور در همایش و کنگره‌های علمی و کاری و یا شرکت در دوره‌های کوتاه مدت تحصیلی کمتر از ۶ ماه بروند.

ویزای توریستی کانادا به دو صورت یکبار ورود یا سینگل و چند بار ورود یا مولتی صادر می‌گردد. نکته قابل توجه این‌که در روند فعلی سفارت کانادا افسر ویزا تصمیم‌گیرنده نهایی در مورد نوع و مدت زمان اعتبار ویزا خواهد بود.

ویزای توریستی کانادا عموما اعتباری ۱۰ ساله دارد، ولی با توجه به اعتبار ۵ ساله گذرنامه‌های ایرانی این ویزا با توجه به اعتبار گذرنامه صادر می‌گردد، پس نکته قابل ملاحظه این است که که با توجه به اعتبار ۵ ساله گذرنامه ایرانی، ویزای مولتی کانادا دارای اعتبار ۵ ساله خواهد بود و این ویزا به متقاضیان این فرصت را می‌دهد تا اقامت شش ماهه چند بار ورود داشته باشند. با توجه به این توضیحات، انواع ویزای توریستی کانادا به سه دسته سینگل، مولتی و سوپر ویزا تقسیم می شوند .

 • در حالت سینگل تنها اجازه یکبار ورود به  کشور کانادا وجود دارد که می‌تواند از یک روز تا شش ماه ادامه داشته باشد.
 • در حالت مولتی مدت اقامت شش ماه بیشتر نیست ولی با این تفاوت که تعداد ورود و خروج نامحدود است.
 • در حالت سوپرویزا مدت اقامت از شش ماه به دوسال افزایش یافته و تعداد ورود و خروج به خاک کانادا نامحدود خواهد بود.

برای اخذ ویزای کانادا اطلاعات مذکور شرط لازم است ولی کافی نیست و شما عزیزان هموطن به علت ناهموار بودن این مسیر نیازمند مشاوران و متخصصان مجرب در این زمینه هستید. پس جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و در جلسات مشاوره حضوری شرکت نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کانادا:

 1. عکس پرسنلی زمینه سفید جدید بدون رتوش ۳٫۵ × ۴٫۵
 2. کپی از گذرنامه‌های جدید و قدیم از صفحات اول ممهور ویزا
 3. ترجمه رسمی شناسنامه با مهر دادگستری و مهر وزارت امور خارجه
 4. ترجمه رسمی مدارک شغلی (نامه اشتغال به کار، بیمه، مالیات، آخرین فیش حقوقی، روزنامه رسمی، جواز کار و مدارک مربوط به نوع کار متقاضی)
 5. مدارک بانکی و مالی بصورت لاتین (تمکن مالی، گردش سه ماهه یا شش ماهه)
 6. ترجمه اسناد ملکی
 7. در صورت متاهل بودن، ترجمه سند ازدواج
 8. تاریخچه سفر و ارائه ویزاهای شینگن، ژاپن و انگلیس در سه سال اخیر

تماس با ما

9 / 10
از 1195 کاربر
نظرات
جلالی : تمدید ویزای کانادا
0 0
با سلام خدمت شما سوالی داشتم از خدمتتون خانواده 4 نفره ای هستیم که ویزای کانادا داریم، اعتبار پاسپورت فرزندم در حال اتمام بودو پاسپورت را تعویض کردیم ولی ویزا هنوز اعتبار دارد، میخواستم بدانم آیا مشکلی پیش نمی آید و از ویزا می توان استفاده کرد؟ ویزا تا آگوست 2019 اعتبار دارد. متشکر از پاسخگویی شما
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام ویزای کانادای فرزندتان تا خاتمه زمان ویزا اعتبار دارد فقط باید در زمان سفر به کانادا پاسپورت قدیم و جدید ایشان را بهمراه داشته باشید.
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :