ویزای تایلند

ویزای تایلند

معرفی تایلند

قرن‌ها پیش، پیش از قرن چهاردهم منطقه‌ای به نام «سیام» در شبه‌جزیره هند و چین واقع در جنوب شرقی آسیا محل سکونت بوداییان بود. این منطقه که شاهراه مذهب، فرهنگ و مهاجرت آسیایی‌های جنوب شرقی بوده امروزه با نام تایلند و نام رسمی پادشاهی تایلند شناخته می‌شود. کشور تایلند برخلاف دیگر کشورهای منطقه آسیای شرقی هیچ زمان مستعمره و تحت سلطه قدرت‌های اروپایی نبوده است.

پیدایش پادشاهی تایلند به اوایل قرن چهاردهم برمی‌گردد، در جایی که ساکنان جنوب چین به تدریج به سمت سوخوتای مهاجرت کرده و با ساکن شدن در مناطق حاصل‌خیز آن با هدف کشاورزی و پرورش دام در کنار رودخانه در جنوب چین زندگی خویش را شروع کردند. این مهاجران با بنا نهادن  شهر کوچکی در سوخوتای و ایجاد پادشاهی مستقل در اواسط قرن چهاردهم، پادشاهی تایلند را پدید آوردند. وجه تسمیه تایلند  در زبان اصیل تایلندی با روند پیدایش این سرزمین متناسب است به گونه‌ای که کلمه «تای» (thai)  به معنای آزادمرد است و تایلند در واقع سرزمین آزادی در نظر بنیانگذاران آن بوده است.

گردشگری در تایلند

واحد پول تایلند بات Baht است. مهمترین منابع درآمد ارزی تایلند از صادرات، گردشگری و سرمایه‌گذاری خارجی حاصل می‌شود. نزدیکی تایلند به دریا سبب شده تا آب‌وهوای تایلند معتدل و مرطوب باشد.

شمال شرقی تایلند کوهستانی و پوشیده از جنگل‌های متراکم است و بسیاری از نواحی مرکزی تایلند متشکل از شالیزارهای سرسبز برنج است.

سواحل شنی سفید، باغ‌های میوه و جنگل‌های همیشه سرسبز تایلند با درختان کائوچو در کناره جزیره‌های رویایی، تصویری از بهشت را پیش‌روی گردشگران پدید می‌آورد.

سفر به تایلند تنها به بانکوک پایتخت این کشور محدود نمی‌شود چرا که پوکت و پاتایا نیز از مقاصد پرطرفدار و محبوب سفر به تایلند محسوب می‌شوند. حال برای سفر به تایلند، از مهمترین ملزومات سفر به تایلند علاوه بر پرواز و هتل، اخذ ویزای تایلند برای گردشگران علاقمند است. در ادامه در خصوص قیمت ویزای تایلند، مراحل آماده شدن ویزا و مدارک مورد نیاز توضیح خواهیم داد.

تماس با ما

ویزای تایلند

ویزای تایلند در حال حاضر فقط به‌صورت لیبل برای متقاضیان صادر می‌شود. ویزای توریستی تایلند نیازی به مصاحبه ندارد و گردشگران تنها با ارائه مدارک خود به این سفارت در تهران قادر به دریافت ویزا هستند.

معمولا ویزای توریستی تایلند دارای اعتبار سه ماهه پس از صدور است. همچنین با دریافت ویزای تایلند می‌توانید مدت ۶۰ یا ۳۰ روز در تایلند اقامت داشته باشید.

سفارت تایلند در تهران واقع در خیابان بهارستان است و روزهای جمعه و شنبه تعطیل است. تحویل مدارک به سفارت تایلند عموما در روزهای کاری صبح تا ظهر و دریافت ویزا از سفارت بعدازظهر همان روزهای کاری سفارت امکان‌پذیر است. کارشناسان و مشاوران تور و ویزا تمامی این مراحل را برای آسودگی خاطر و صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما به‌صورت کامل انجام می‌دهند، از این رو شما با ارائه مدارک لازم به کارشناسان ما می‌توانید تمامی روند اخذ ویزا را به تور و ویزا بسپارید.

لازم بذکر است که متقاضیان سفر به تایلند باید هنگام درخواست ویزا در ایران حضور داشته باشند، به علاوه آژانس‌های مسافرتی فقط برای اتباع ایرانی اجازه صدور ویزا دارند و فقط برای درخواست ویزای توریستی می‌توانند اقدام کنند چرا که اخذ سایر ویزاها مستلزم حضور شخص متقاضی در محل سفارت است.

ویزای توریستی تایلند سه تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد تا آماده شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی تایلند:

  1. اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار و داشتن حداقل یک برگ سفید
  2. اسکن شناسنامه و کارت ملی
  3. رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما
  4. واچر هتل
  5. دوقطعه عکس ۳×۴ تمام رخ زمینه سفید جدید و رنگی
  6. پرینت حساب بانکی ۳ ماه اخیر با مهر شعبه و گردش حساب حداقل ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال (ده میلیون تومان)

 

تماس با ما

 

9 / 10
از 247 کاربر
نظرات
پرهام : ویزای 6 ماهه تایلند
3 0
ویزای 6 ماهه مولتی تایلند چه مدارکی لازم دارد؟
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام مدارک مورد نیاز ویزای ۶ ماهه مولتی تایلند: گردش ۶ ماهه حساب بانکی با حداقل مانده ۴۰۰ میلیون تومان و روزانه نیز گردش میلیونی باید باشد و همچنین عکس و پاسپورت و هزینه این نوع ویزا ۱۹۰ یورو میباشد.
بهار : ویزای عادی تایلند
1 0
با ویزای عادی تایلند چند وقت میتوان اقامت داشت؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام با ویزای تایلند میتوان تا ۵۷ روز اقامت داشت.
کیان : ویزای فوری تایلند
0 0
هزینه ویزای فوری تایلند چقدر است؟و مدارک لازم همان مدارک ویزای عادی است؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام هزینه ویزای فوری تایلند در حال حاضر 40 یورو +350 هزار تومان میباشد.مدارک مورد نیاز :اصل پاسپورت +دو قطعه عکس+کپی شناسنامه و کارت ملی+گردش حساب بانکی
ماهان : هزینه ویزای مولتی تایلند
0 0
هزینه ویزای مولتی تایلند چقدره؟چند روز زمان میبره؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام هزینه ویزای مولتی تایلند ۶ ماهه ۲۱۰ یورو میباشد و ۷ تا ۱۰ روز کاری زمان میبرد.
نظری : زمان مناسب سفربه تایلند
0 0
سلام بهترین زمان برای سفر به تایلند چه فصلی میباشد ؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام و روز بخیر معمولا مسیر تایلند در تمام فصول سال مسافران زیادی دارد ولی بهترین زمان در فصل پائیز است.
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :