ویزای تایلند

 

ویزای تایلند

قرن ها پیش قبل از قرن چهاردهم منطقه ای به نام " سیام " در شبه جزیره هند و چین واقع در جنوب شرقی آسیا محل سکونت بوداییان بود. این منطقه که شاهراه مذهب ، فرهنگ و مهاجرت آسیاییهای جنوب شرقی بوده امروزه با نام تایلند و نام رسمی پادشاهی تایلند شناخته می شود ، کشور تایلند برخلاف دیگر کشورهای منطقه ی آسیای شرقی هیچ زمان مستعمره و تحت سلطه قدرت های اروپایی نبوده است .

پیدایش پادشاهی تایلند به اوایل قرن چهاردهم بر می گردد در جایی که ساکنان جنوب چین به تدریج به سمت سوخوتای مهاجرت کرده و به تدریج با ساکن شدن در مناطق حاصلخیز با هدف انجام فعالیت های کشاورزی و پرورش دام در کنار رودخانه در جنوب چین زندگی خویش را شروع کردند ، این مهاجران با بنا نهادن  شهر کوچکی در سوخوتای و ایجاد پادشاهی مستقل در اواسط قرن چهاردهم ، پادشاهی تایلند را پدید آوردند ، وجه تسمیه تایلند  در زبان اصیل تایلندی با روند پیدایش این سرزمین متناسب است به گونه ای که کلمه " تای " (thai)  به معنای آزادمرد است و تایلند در واقع سرزمین آزادی در نظر بنیانگذاران آن می باشد . البته برخی منابع وجه تسمیه تایلند را به گونه ای دیگر روایت می کنند به این صورت که تایلند برگرفته از thi و land  می باشد که به سرزمین حوری یا همان تایی معنا شده است ، واحد پول تایلند بات Baht می باشد . مهمترین منابع درآمد ارزی تایلند از صادرات ، گردشگری و سرمایه گذاری خارجی حاصل می شود . نزدیکی تایلند به دریا سبب شده تا آب و هوای تایلند معتدل و مرطوب باشد .

شمال شرقی تایلند کوهستانی و پوشیده از جنگل های متراکم است و بسیاری از نواحی مرکزی تایلند متشکل از شالیزارهای سرسبز برنج است .

سواحل شنی سفید ، باغ های میوه و جنگل های همیشه سرسبز تایلند با درختان کائوچو در کناره جزیره های رویایی تصویری از بهشت را پیش روی گردشگران پدید می آورد .

سفر به تایلند تنها به بانکوک پایتخت این کشور منتهی نمی شود چرا که پوکت و پاتایا نیز از مقاصد پرطرفدار و محبوب سفر به تایلند محسوب می شوند . حال برای سفر به تایلند ، از مهمترین ملزومات سفر به تایلند علاوه بر پرواز و هتل ، اخذ ویزای تایلند برای گردشگران علاقمند به این سفر است در ادامه در خصوص قیمت ویزای تایلند ، مراحل آماده شدن ویزا و مدارک مورد نیاز توضیح خواهیم داد .

ویزای تایلند در حال حاضر فقط به صورت لیبل برای متقاضیان صادر می شود . ویزای توریستی تایلند نیازی به مصاحبه ندارد و گردشگران تنها با ارائه مدارک خود به این سفارت در تهران قادر به دریافت ویزا هستند .

معمولا ویزای توریستی تایلند دارای اعتبار سه ماهه پس از صدور می باشد ، همچنین با دریافت ویزای تایلند می توانید مدت ۶۰ یا ۳۰ روز در تایلند اقامت داشته باشید .

سفارت تایلند در تهران واقع در خیابان بهارستان است و روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد . تحویل مدارک به سفارت تایلند عموما در روزهای کاری صبح تا ظهر و دریافت ویزا از سفارت بعدازظهر همان روزهای کاری سفارت امکان پذیر است ، البته کارشناسان و مشاوران ما تمامی این مراحل را برای آسوده خاطر ماندن مسافران عزیز و صرفه جویی در وقت و هزینه شما به صورت تمام وقت انجام می دهند ، از این رو شما عزیزان با ارائه مدارک لازم به کارشناسان ما می توانید انجام کلیه روند اخذ ویزا را در اختیار همکاران ما قرار دهید .

لازم بذکر است که متقاضیان سفر به تایلند باید هنگام درخواست ویزا در ایران حضور داشته باشند به علاوه آژانس های مسافرتی فقط برای اتباع ایرانی اجازه صدور ویزا دارند و فقط برای درخواست ویزای توریستی می توانند اقدام کنند چرا که اخذ سایر ویزاها مستلزم حضور شخص متقاضی در محل سفارت می باشد .

ویزای توریستی تایلند سه تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد تا آماده شود .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی تایلند :

۱) اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار و داشتن حداقل یک برگ سفید

۲) اسکن شناسنامه و کارت ملی

۳) رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما

۴) واچر هتل

۵) دوقطعه عکس ۳*۴ تمام رخ زمینه سفید جدید و رنگی

۶) پرینت حساب بانکی ۳ ماه اخیر با مهر شعبه و گردش حساب حداقل ۳۰۰۰۰۰۰ ریال

 

تماس با ما

 

9 / 10
از 247 کاربر
نظرات
پرهام : ویزای 6 ماهه تایلند
3 0
ویزای 6 ماهه مولتی تایلند چه مدارکی لازم دارد؟
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام مدارک مورد نیاز ویزای ۶ ماهه مولتی تایلند: گردش ۶ ماهه حساب بانکی با حداقل مانده ۴۰۰ میلیون تومان و روزانه نیز گردش میلیونی باید باشد و همچنین عکس و پاسپورت و هزینه این نوع ویزا ۱۹۰ یورو میباشد.
بهار : ویزای عادی تایلند
1 0
با ویزای عادی تایلند چند وقت میتوان اقامت داشت؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام با ویزای تایلند میتوان تا ۵۷ روز اقامت داشت.
کیان : ویزای فوری تایلند
0 0
هزینه ویزای فوری تایلند چقدر است؟و مدارک لازم همان مدارک ویزای عادی است؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام هزینه ویزای فوری تایلند در حال حاضر 40 یورو +350 هزار تومان میباشد.مدارک مورد نیاز :اصل پاسپورت +دو قطعه عکس+کپی شناسنامه و کارت ملی+گردش حساب بانکی
ماهان : هزینه ویزای مولتی تایلند
0 0
هزینه ویزای مولتی تایلند چقدره؟چند روز زمان میبره؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام هزینه ویزای مولتی تایلند ۶ ماهه ۲۱۰ یورو میباشد و ۷ تا ۱۰ روز کاری زمان میبرد.
نظری : زمان مناسب سفربه تایلند
0 0
سلام بهترین زمان برای سفر به تایلند چه فصلی میباشد ؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام و روز بخیر معمولا مسیر تایلند در تمام فصول سال مسافران زیادی دارد ولی بهترین زمان در فصل پائیز است.
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :