ویزای تاجیکستان

ویزای تاجیکستان

منطقه آسیای میانه سرزمینی پهناور در قاره آسیاست که با وجود پهنه گسترده اش با آبهای آزاد جهان هیچگونه مرز آبی ندارد ، واژه آسیای میانه یا آسیای مرکزی پس از فروپاشی اتحادجماهیر شوروی به وجود آمد ، این منطقه از شمال به روسیه ، از جنوب به ایران و افغانستان ، از شرق به چین و از غرب به دریای خزر منتهی می گردد .

کشور تاجیکستان با مرکزیت شهر دوشنبه و نام رسمی جمهوری تاجیکستان کشوری کوهستانی و محصور در خشکی است که در دل منطقه آسیای مرکزی قرار گرفته است .

استقلال کشور تاجیکستان پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ میلادی انجام پذیرفت . تاجیک ها فارسی زبان هستند و بسیاری از آنها به زبان روسی تسلط کامل دارند .

تاجیک ها افرادی محافظه کار هستند و در عین برخوردهای دوستانه دارای خلق و خوی نسبتا تند می باشند . بدان معنا که نمی توان تاجیک ها را از نظر اخلاقی همانند دیگر کشورهای فارسی زبان از جمله ایران و افغانستان دانست با این وجود تاجیکستان در نزد مسافران ایرانی که قصد سفری متفاوت و در عین حال جذاب و ایده آل را دارند به سبب فارسی زبان بودن مردمان تاجیکستان می تواند سفری در اولویت و بسیار راحت باشد چرا که برای رفع نیازهای سفر احتیاج به دانستن زبان دیگر نداریم .

سفر به تاجیکستان به لحاظ پتانسیل بالای تاریخی ، فرهنگی و جاذبه های طبیعی برای گردشگران علاقمند می تواند بسیار جذاب باشد .

حال برای سفر به تاجیکستان الزاما نیازمند دریافت ویزای تاجیکستان هستیم . ویزای تاجیکستان معمولا به دو صورت لیبل و الکترونیک صادر می شود که در حالت لیبل با گرفتن وقت قبلی از سفارت الزاما مصاحبه و انگشت نگاری صورت می گیرد ولی در حالت الکترونیک نیاز به انگشت نگاری و مصاحبه نمی باشد ، بدیهی است که ویزای الکترونیک به لحاظ زمان و هزینه به صرفه تر بوده و طبیعتا در سال های اخیر از پرطرفدارترین و متداول ترین نوع ویزای تاجیکستان می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در مورد قیمت ویزای تاجیکستان و چگونگی اخذ انواع ویزای تاجیکستان تماس حاصل فرمایید به علاوه در ادامه در مورد اخذ ویزای تاجیکستان بیشتر توضیح خواهیم داد .

همانطور که گفتیم دولت تاجیکستان برای تسهیل فرآیند دریافت ویزا علاوه بر اخذ ویزا به صورت لیبل که نیازمند مراجعه حضوری در محل سفارت جمهوری تاجیکستان در تهران است از سال ۲۰۱۶ میلادی با ایجاد پورتال در سایت e-visa  امکان دریافت ویزای الکترونیک تاجیکستان را برای متقاضیان فراهم کرده است ، این ویزا با مدت اعتبار ۹۰ روز دارای مدت اقامت 45 روز در تاجیکستان بوده و یک ویزای توریستی به حساب می آید ، البته ویزای تاجیکستان انواع مختلفی دارد که بسته به نوع آن باید مدارک لازم ارائه کرد .

ویزای تاجیکستان

نکات قابل توجه در مورد ویزای الکترونیک تاجیکستان

۱) ویزای الکترونیک تاجیکستان به عنوان مجوز رسمی برای ورود و سفر به کشور تاجیکستان تلقی می شود .

۲) ویزای الکترونیک در هرزمان و هرمکان قابل دریافت است و تنها نیازمند داشتن اینترنت است .

۳) در صورت تغییر تاریخ سفر شما این ویزا قابل اصلاح نیست و باید مجددا درخواست ویزا انجام شود .

۴)  این ویزا به صورت فردی صادر شده و در صورت وجود همراهان ، هر نفر باید به طور جداگانه ویزا دریافت کنند.

۵) ویزای الکترونیک یکبارورود است و دارای ۹۰ روز اعتبار و ۴۵ روز اقامت می باشد .

۶) پرداخت های صورت گرفته در خصوص این ویزا غیرقابل بازگشت هستند.

۷) اعتبار ویزای الکترونیک مطابق تاریخ درج شده در درخواست می باشد و شما قادر خواهید بود که در هر تاریخی دراین بازه وارد تاجیکستان شوید.

۸) اطلاعات درج شده در ویزای الکترونیک باید مطابق با اطلاعات درج شده در بلیط شما باشد در غیر اینصورت ویزای الکترونیک شما نامعتبر بوده و باید درخواست ویزای مجدد بدهید .

۹) شما نمی توانید بیش از ۴۵ روز در تاجیکستان اقامت داشته باشید و حتما باید بیش از منقضی شدن اعتبار ویزا اقدام به خروج از کشور تاجیکستان کنید .

۱۰)دارندگان ویزای الکترونیک اجازه ورود به تاجیکستان از تمام نقاط مرزی این کشور را دارند.

برای دریافت ویزای تاجیکستان به صورت الکترونیک نیازمند مدارک زیر خواهیم بود :

۱) دوقطعه عکس زمینه سفید تمام رخ و جدید با ابعاد ۶*۴

۲) کپی از صفحه  اول گذرنامه

۳) اصل گذرنامه با داشتن حداقل ۶ ماه اعتبار و دوصفحه خالی

۴) تکمیل فرم درخواست ویزا

۵) مهر و امضای دفتر اسناد رسمی برای گواهی رسمی ، جهت نسبت فرزند یا فرزندخوانده با والدین

۶) در صورت تمایل به ماندن در تاجیکستان به مدت بیش از ۷۲ ساعت باید در سیستم OVIR  ثبت نام کنید ، با ذکر این نکته که ویزای گردشگری ۳۰ روزه از این قاعده مستثنی می باشد .

برای ثبت اطلاعات خود در سیستم  OVIR  داشتن مدارک زیر الزامی است :

۱) یک قطعه عکس با ابعاد عکس پاسپورت

۲) آدرس محل اقامت شما در تاجیکستان

۳) گذرنامه

۴) هزینه ثبت نام که مقدار آن با هماهنگی سازمان معین می شود . 

 

 ویزای آنلاین تاجیکستان

تماس با ما

9 / 10
از 7 کاربر
نظرات
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :