تور ترکیبی

تور ترکیبی

سفر در هر شرایطی رنگ و بوی خاص خود را دارد ، تورهای ترکیبی نوعی از تور هستند که با در هم آمیختن سفر هوایی از یک سو و سفر زمینی از سوی دیگر یا بازدید از آثار باستانی و طبیعی و همچنین بازدید از چند شهر و کشور خرد و کلان می تواند بستری برای تجربه ای منحصر به فرد و لذت بخش از سفر را برای گردشگران فراهم آورد.

با شرکت در تورهای ترکیبی قادر خواهید بود سفری دلنشین تر و کم هزینه تر را پشت سر بگذارید و از مزایای کاهش هزینه ها و افزایش زمان  بیشتر برای کنارهم بودن  ، نهایت لذت را ببرید  .

فلسفه تورهای ترکیبی و پدید آمدن اینگونه تورها از سوی تورگردانان محدود به دلیل خاصی نمی شود و می توان گفت که دلایل بسیار متنوعی سبب شکل گیری تورهای ترکیبی در بخش های مختلف تورهای خارجی ، تورهای داخلی ، تورهای طبیعت گردی و کوهنوردی شده است به گونه ای که تورهای ترکیبی نسبت به تورهای معمول در عین داشتن مزایای فراوان از معایبی هم برخوردار هستند . شاید کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان یکی از مهمترین دلایل پیدایش تورهای ترکیبی است چرا که در زندگی پرمشغله امروزی بشر سفرهای ترکیبی با دستیابی به چند هدف مشترک با صرفه جویی در زمان و هزینه ها نسبت به سفرهای پرهزینه حداقل برای اکثر افراد امکان پذیرتر است .

اما از منظر دیگر که بخواهیم بررسی کنیم برای برخی از افراد متمول تر زمان و هزینه چندان مطرح نیست ، تنوع و تازگی حرف اول را در سفر این افراد می زند ، پس اقامت در یک محدوده خاص نمی تواند ارضا کننده این افراد باشد ، از این رو تورهای ترکیبی ، در بین این قشر بسیار پرطرفدارتر و محبوب خواهد بود .

علاوه بر مسائل مذکور در بیشتر اوقات تورگردانان متناسب بر تقاضا و نیاز گردشگران و متناسب با فصل اقلیم جغرافیایی ، فواصل مسافتی ، فرهنگی و بسیاری از تضادها و تشابهات دو یا چند کشور ، شهر ، مناطق طبیعی شامل جنگل ، کوهستان ، ساحل و مناطق ییلاق و قشلاق اقدام به بستن تورهای ترکیبی می کنند .

برخی از مهمترین تورهای ترکیبی عبارتند از : تورترکیبی کشورهای اسکاندیناوی ، تورترکیبی پرتغال و اسپانیا ، تورترکیبی بلژیک ، فرانسه و ایتالیا ، تور ترکیبی گرجستان و ارمنستان ، تورترکیبی استانبول و آنتالیا ، تور ترکیبی مشهد به همراه قطار و هواپیما ، تور ترکیبی اصفهان و شیراز ، یزد ، تورترکیبی توریستی و کوهنوردی گرجستان شامل بازدید از شهر و صعود قله کازبک ، تورترکیبی شمال ایران شامل جنگل نوردی و کوهنوردی و اقامت در هتل ، تورترکیبی توریستی و کوهنوردی ترکیه شامل صعود به قله آرارات وسفر با قطار به آنتالیا،تور ترکیبی 15 روزه ترکیه شامل پرواز تا استانبول و گشت های زمینی به شهرهای مختلف ترکیه ،تور ترکیبی مالزی و سنگاپور، تور ترکیبی کولا و پنانگ و کوالا و لنکاوی و ...

 

تماس با ما

نظرات
عنوان سوال :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 2 کاربر